REKLAMA

Ioniq 5 – nowe zdjęcia elektrycznego SUV-a

Hyundai publikuje zdjęcia zapowiadanego SUV-a Ioniq 5, pierwszego modelu submarki Ioniq, mającej oferować samochody elektryczne.

Ioniq 5 fot. materiały prasowe
Ioniq 5

Ioniq 5 będzie pierwszym modelem marki opartym o globalną modularną platformę dla samochodów elektrycznych (E-GMP). Model oparty jest na koncepcyjnym modelu elektrycznym 45, który Hyundai zaprezentował podczas targów IAA 2019 we Frankfurcie. Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowy Ioniq 5 jest jednym z pierwszych pojazdów elektrycznych na świecie i pierwszym w gamie Hyundai, który został wyposażony w 800-woltową instalację elektryczną o wysokiej mocy. Umożliwia ona ładowanie z mocą 11 kW prądem przemiennym lub ultraszybkie ładowanie do 232 kW prądem stałym. Dzięki instalacji 800 V uzyskano także wysoką wydajność, redukcję masy i optymalizację przestrzeni.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Pierwsze zdjęcia pokazują, że Hyundai wszedł już na dobre na wyższy poziom, jeśli chodzi o wyrazisty design swoich samochodów, a najświeższym tego przykładem jest nowy Hyundai Tucson, który wygląda jak model koncepcyjny. Ioniq 5 jest równie odważnie zaprojektowany, z charakterystycznymi kwadratowymi światłami i kształtem nadwozia. Jest też pierwszym pojazdem marki Hyundai, który jest wyposażony w maskę zachodzącą na błotniki, rozciągającą się na całą szerokość samochodu, co tworzy czysty i nowoczesny wygląd. Z kolei zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki felgi mają średnicą wynoszącą aż 20-cali i są największymi, jakie kiedykolwiek zamontowano w elektrycznym samochodzie Hyundaia.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Producent opublikował poza tym cztery filmy wideo zapowiadające nowy model. Każdy z nich przedstawia zarys najistotniejszych technologii Ioniq 5. Trzy filmy zatytułowane Ultimate Camping pokazują osobę używającą na kampingu różnych urządzeń elektrycznych zasilanych przez model Ioniq 5. Wykorzystano do tego technologię Vehicle to Load (V2L), która działa jako źródło zasilania (110/220 V). W każdym filmie widzimy, jak użytkownik używa 3,5 kW mocy dostarczonej do pieczenia indyka w dużym piekarniku, słuchania muzyki z wysokiej klasy głośników i ćwiczeń na bieżni.

Czwarty film pt. 5 min Challenge przedstawia z kolei ultraszybkie ładowanie modelu Ioniq 5, które umożliwia przejechanie ponad 100 km po zaledwie 5-minutowym ładowaniu (według cyklu WLTP). W klipie występuje Ioniq 5 oraz trzy elektryczne urządzenia – smartfon, laptop i kamera. Po ładowaniu przez zaledwie 5 minut rywalizowały o jak najdłuższe przetrwanie.

Ioniq 5 będzie miał swoją premierę online w lutym 2021 roku. Więcej o modelu pisaliśmy kilka dni temu, kiedy wyciekły dane techniczne Ioniqa 5.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA