REKLAMA

Ioniq – submarka Hyundaia dla elektrycznych aut

Hyundai zapowiedział stworzenie marki Ioniq, która oferować będzie samochody z napędem elektrycznym. Pierwszy model już w 2021 roku.

Ioniq - nowa marka Hyundaia Materiały prasowe
Ioniq - nowa marka Hyundaia

Hyundai ogłosił wprowadzenie na rynek nowej submarki Ioniq, dla samochodów z napędem elektrycznym i zasilaniem akumulatorowym. W ciągu najbliższych czterech lat firma Hyundai wprowadzi trzy nowe modele, a po nich przyjdą kolejne. Utworzenie submarki Ioniq – jak wyjaśnia producent – jest odpowiedzią na szybko rosnący popyt na rynku i ma przyspieszyć realizację planów Hyundaia, by stać się liderem światowego rynku pojazdów elektrycznych.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Submarka Ioniq ma poza tym łączyć możliwości samochodu elektrycznego, takie jak ultraszybkie ładowanie, przestronne wnętrze i zasilanie akumulatorowe, z przyszłymi innowacjami w dziedzinie designu, technologii i usług.

Hyundai Ioniq – jeden model, trzy napędy

Hyundai po raz pierwszy użył nazwy Ioniq, która łączy słowa ion czyli jon z unique czyli wyjątkowy, ogłaszając projekt Ioniq. Bazując na tym projekcie, w 2016 roku Hyundai wprowadził model o nazwie Ioniq. Był to pierwszy i jedyny wówczas model na świecie, oferujący do wyboru aż trzy opcje zelektryfikowanego układu napędowego w ramach jednego nadwozia - hybrydowy, hybrydowy plug-in i elektryczny.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

Ioniq - nowa marka Hyundaia Materiały prasowe
Ioniq - nowa marka Hyundaia

Ioniq – modele 5, 6 i 7

W ramach nowej submarki Hyundai wprowadzi na rynek gamę samochodów elektrycznych z numerycznymi nazwami. Co więcej, liczbami parzystymi oznaczone będą samochody z nadwoziem sedan, a nieparzystymi SUV-y.

Pierwszym modelem submarki Ioniq będzie Ioniq 5, średniej wielkości SUV, który zostanie wprowadzony na rynek na początku 2021 roku. Ioniq 5 jest oparty na elektrycznym koncepcie 45, który Hyundai zaprezentował w 2019 roku podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie.

W 2022 roku Hyundai wprowadzi z kolei sedana Ioniq 6, który będzie oparty na zaprezentowanym w marcu najnowszym koncepcie elektrycznym Prophecy, a następnie na początku 2024 roku model Ioniq 7, czyli dużego SUV-a.

Modele submarki Ioniq będą oparte o elektryczną globalną platformę modułową E-GMP, która zaoferuje szybkie ładowanie i duży zasięg.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA