Italdesign Giugiaro - włoski koncept w Genewie

Na razie żadne szczegóły o aucie koncepcyjnym studia Italdesign Giugiaro nie są znane, jednak to, co pokaże firma projektowa może być zapowiedzią przyszłych trendów w stylistyce samochodowej.

Italdesign Giugiaro koncept

Wiemy, że koncept Italdesign Giugiaro będzie cieszył się równie dużym powodzeniem, co projekt zapowiedziany przez inne studio stylistyczne z Włoch.

Założona przez Giorgetto Giugiaro firma pokaże samochód, zaprojektowany przez Filippo Periniego, który rozpoczął pracę w studiu Giugiaro we wrześniu. Perini ma spore doświadczenie, bowiem wcześniej pracował w Lamborghini. Tak naprawdę został w jednym koncernie, bo przecież Italdesign Giugario należy teraz do Volkswagena.

W zeszłym roku w Genewie także mogliśmy podziwiać koncept tej firmy, był to luksusowy sedan z funkcją jazdy autonomicznej. Wyróżniał się m.in. ogromnymi 26-calowymi felgami. Co włoscy styliści pokażą w tym roku?

Tego na razie nie wiadomo. Fragment auta, który pokazuje zdjęcie zdradza ostre kształty karoserii i duże obręcze kół, jednak trudno stwierdzić, czy będziemy mieli do czynienia z samochodem sportowym, czy SUV-em.

Więcej szczegółów o nowym aucie poznamy 1 marca, kiedy odbędzie się oficjalna premiera tego samochodu podczas 86. salonu motoryzacyjnego w Genewie.

REKLAMA