REKLAMA

Jaguar E-PACE – Podróżować z klasą po mieście

Jaguar E-PACE przeszedł lifting, który wprowadza go w świat najnowszych multimediów i hybrydowych napędów. Jednocześnie najbardziej przystępny cenowo Jaguar wciąż zapewnia wyrafinowane wrażenia z prowadzenia z jakich od lat znana jest marka.

Jaguar E-PACE materiały prasowe
Jaguar E-PACE
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 159 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jaguara E-PACE należy do obecnie niezwykle popularnej klasy niewielkich SUV-ów, które znakomicie odnajdują się w mieście. Został stworzony z myślą o kobietach i ich rodzinach i doskonale sprawdza się podczas dojazdów do pracy, na zakupy czy odwożenia dzieci choćby do szkoły. Praktyczne zalety i niewielkie rozmiary, cenne podczas miejskiej eksploatacji, idą w parze w wysmakowaną stylizacją. To najmniejszy z rodziny SUV-ów z oznaczeniem „PACE”. Poza nim w ofercie Jaguara znajduje się też świetnie odnajdujący się w przestrzeni miejskiej i napędzany silnikiem elektrycznym I-PACE oraz większy i bardziej luksusowy F-PACE.

Jaguar E-PACEmateriały prasowe
Jaguar E-PACE

Jaguar E-PACE – Wytworna atmosfera

Wersję po liftingu można poznać po nowych zderzakach, grillu oraz reflektorach z motywem „Double J”, który pełni rolę świateł dziennych. Oczywiście Jaguar oferuje technologię LED, która zapewnia dokładniejsze oświetlanie drogi.
Pomimo kompaktowych rozmiarów SUV Jaguara zapewnia łatwy dostęp i przyjazne dla całej rodziny wnętrze. Nie tylko prowadzenie zamienia podróże Jaguarem E-PACE w chwile przyjemności. Już samo przebywanie we wnętrzu dostarcza relaksujących chwil. Największą nowość stanowią multimedia z 11,4-calowym ekranem i systemem Pivi Pro wykorzystującym technologię dual-sim z dwoma modemami LTE. Nowa platforma umożliwia systemowi wykonywanie wielu funkcji w tym samym czasie, takich jak przesyłanie strumieniowe multimediów i pobieranie aktualizacji oprogramowania (SOTA), bez uszczerbku dla wydajności. Pivi Pro podczas podróży ogranicza też do minimum przerwy spowodowane czarnymi punktami na mapie zasięgu. Wysokiej rozdzielczości ekran multimediów ma dwie powłoki, antyodblaskową oraz zabezpieczającą przed pozostawianiem odcisków palców. Inteligentnie zaprogramowane menu pozwala na dostęp do 90 proc. najważniejszych funkcji multimediów po maksymalnie dwóch dotknięciach ekranu. Oczywiście Jaguar oferuje też ekran zegarów, który można konfigurować w zależności od potrzeb i gustu.
Wnętrze Jaguara E-PACE zapewnia dostęp do informacji i rozrywkę na najwyższym poziomie, ale też dba o wyrafinowaną atmosferę.
System klimatyzacji modelu E-PACE wyposażony jest w jonizator powietrza oraz filtr PM 2.5, który wychwytuje szkodliwy dla człowieka pył o średnicy nawet 2.5 mikrometra i tym, samym chroni zdrowie pasażerów.
W środku Jaguar sprytnie połączył sportowy styl z elegancją oraz najnowsze rozwiązania z praktycznością. Pomimo zastosowania dużego ekranu multimediów mamy do dyspozycji wygodne pokrętła do sterowania klimatyzacją. Dzięki temu multimedialne wnętrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu, a co najważniejsze tworzy wytworną atmosferę.

Jaguar E-PACEmateriały prasowe
Jaguar E-PACE

Jaguar E-PACE – Tu klient decyduje

Jaguar, co jest niezwykle cenne w obecnych czasach, pozostawia klientom wybór w zakresie rodzajów napędu. Kierowca, któremu zależy na dynamice może ją zrealizować na dwa sposoby. Poprzez tradycyjny napęd z czterocylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 300 KM zapewniający emocje za kierownicą lub ekologiczną hybrydę o mocy 309 KM, która oferuje możliwość doładowywania akumulatora z gniazdka. Nowy hybrydowy układ napędowy P300e PHEV łączy trzycylindrowy silnik benzynowy Ingenium o mocy 200 KM oraz elektryczny silnik o mocy 109 KM napędzający tylną oś pojazdu. Taki napęd zapewnia z jednej strony osiągi na poziomie sportowego auta (0- 100 km/h: 6,5 s), a z drugiej możliwość codziennych dojazdów do pracy z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej. Litowo-jonowy akumulator (15 kWh) pozwala na jednym ładowaniu pokonać do 55 km. Hybryda typu plug-in sprawdza się znakomicie, jeśli mamy możliwość uzupełniania energii w akumulatorze nocą w miejscu zamieszkania. W ofercie nie zabrakło czterocylindrowego diesla o dwóch poziomach mocy (163 oraz 204 KM), który zapewnia spektakularnie niskie zużycie paliwa również przy dynamicznej jeździe poza miastem.
Obecnie dużą popularnością cieszą się silniki benzynowe. W przypadku Jaguara E-PACE możemy wybierać pomiędzy trzycylindrowym silnikiem 1.5 l (160 KM), a czterocylindrowymi jednostkami o trzech poziomach mocy 200 KM, 249 KM oraz wspomnianym wcześniej silniku (300 KM). Wyśrubowane osiągi oraz oszczędności z zużyciu paliwa zapewniają dwie skrzynie biegów o 8 i 9 przełożeniach. Ta pierwsza współpracuje z silnikami o 3 cylindrach.
Bez względu na to jaki napęd wybierzmy w wersji po liftingu możemy liczyć na wysublimowane wrażenia zza kierownicy. Dzięki zmodyfikowanym punktom mocowania silnika oraz zawieszenia udało się poprawić zachowanie samochodu podczas dynamicznej jazdy wymagającą drogą oraz ograniczyć przenoszenie wibracji do wnętrza. Oznacza to, że w Jaguarze E-PACE po liftingu kierowca może cieszyć się precyzyjniejszym prowadzeniem, a pasażerowie wyższym komfortem jazdy.
Jaguar poprawił również napęd 4x4. Teraz jeszcze skuteczniej dystrybuuje moment obrotowy pomiędzy osie, a podczas równomiernej jazdy potrafi odłączyć tylną oś zmniejszając tym samym zużycie paliwa. Na tym nie koniec. Dwa niezależne, elektronicznie kontrolowane mokre sprzęgła pozwalają rozdzielać moment obrotowy pomiędzy tylne koła. System jest tak skuteczny, że potrafi przekierować nawet 100 proc. momentu na jedną stronę. Dzięki takiemu napędowi Jaguar E-PACE prowadzi się jak sportowe auto, ale jednocześnie jest oszczędny.

Jaguar E-PACEmateriały prasowe
Jaguar E-PACE

Jaguar E-PACE – Nienaganny image

Aktualne wcielenie najmniejszego Jaguara E-PACE pozwala dzięki niewielkim rozmiarom zewnętrznym korzystać z niezwykle cennej w mieście zwinności, najnowszych osiągnięć w zakresie multimediów oraz komfortu i przyjemności prowadzenia, czyli cech należących do DNA marki.
Niemniej cenny w przypadku Jaguara jest nienaganny, pozbawiony zarozumiałości image oraz fakt, że tym modelem można się bardzo łatwo wyróżnić, ponieważ E-Pace jest SUV-em klasy premium o wysmakowanym stylu, którego nie spotykasz często na ulicy.

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA