Jaguar E-Type - odrestaurowany przez "Jaga"

Koncern Jaguar Land Rover ma pomysł jak zarobić na samochodach klasycznych. Oto dowód - fabrycznie odrestaurowany Jaguar E-Type.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Brytyjski Jaguar chce zaoferować klientom program odbudowywani klasyków z całym pakietem dodatków. Dla wypromowanie nowej oferty producent spod znaku "skaczącego kota" przedstawia fabrycznie odrestaurowanego E-Type'a Series I. Samochód zostanie pokazany na imprezie Techno Classica, która w kwietniu odbędzie się w Essen (Niemcy).

REKLAMA

W sumie Jaguar przygotuje 10 E-Type'ów, limitowaną edycję, a za każdego trzeba będzie zapłacić minimum 285 tys. funtów, co w przeliczeniu daje ponad 1,4 mln złotych.

Pierwszy egzemplarz odrestaurowanego E-Type'a pochodzi z 1965 roku. Auto w nadwoziu coupe ma kolor szary (Opalescent Gunmetal Grey). Samochód został zakupiony w 1965 roku, w maju przez klienta w Kalifornii. W 1983 roku E-type trafił do magazynu z przebiegiem 78 tys. mil. Co ważne - nadwozie, silnik oraz skrzynia są oryginalne.

Odrestaurowanie Jaguara E-Type to specjalny, nowy program marki. Cały proces został zrealizowany z użyciem części oferowanych przez "Jaga" dla samochodów klasycznych. Co ciekawe, Jaguar oferuje modyfikacje samochodu, jednak w zakresie wyposażenia, które występowało w klasycznym modelu E-Type, np. zsynchronizowana skrzynia biegów.

REKLAMA