REKLAMA

Jaguar F-PACE - Ambitne wzorce

Szlachetnie urodzona marka Jaguar dziś przekształciła się w stylowy, innowacyjny i łamiący stereotypy brand, czego najlepszym przykładem jest nietuzinkowy, technologicznie zaawansowany i dynamiczny SUV F-PACE.

Jaguar F-Pace materiały prasowe
Jaguar F-Pace
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 199 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jaguar w oryginalny sposób przechodzi dynamiczne zmiany, jakich obecnie doświadcza świat motoryzacji. Najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu elektroniki i napędów kryje pod elegancką, nieprzeładowaną krzykliwymi akcentami stylizacją. W ten sposób marka trafia do klientów, którzy mają poczucie smaku, zainteresowani są nowinkami technologicznymi i chcą się wyróżnić wybierając samochód, którego często nie spotyka się na ulicach.

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar F-PACE – Multimedialny świat

Wnętrze przeszło rewolucję, ale wciąż czuje się w nim charakterystyczny klimat Jaguara. Teraz kokpit skupia się jeszcze bardziej na kierowcy, oferuje więcej schowków i możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu. Centralne miejsce zajmuje 11,4-calowy ekran dotykowy z ramką ze stopu magnezu, który służy do obsługi nowego systemu multimedialnego Pivi Pro. Ekran jest trzykrotnie jaśniejszy, a struktura menu umożliwia dostęp do 90% najważniejszych funkcji już po jednym lub dwóch kliknięciach. Multimedia standardowo oferują Android Auto oraz Apple CarPlay i umożliwiają jednoczesne podłączenie dwóch telefonów przez Bluetooth. System ma dedykowane źródło zasilania, więc jest gotowy do użycia, gdy tylko kierowca włączy zapłon. Łączność Pivi Pro jest zapewniona przez technologię dual-sim z modemami LTE, umożliwiając systemowi wykonywanie wielu funkcji w tym samym czasie, takich jak strumieniowe przesyłanie multimediów i pobieranie aktualizacji bez uszczerbku dla wydajności.
Poczucie ekskluzywności pozostawiają wykończenia z matowego drewna i aluminium oraz laserowo docinane atrapy głośników. Lewarek skrzyni biegów, ze szwami nawiązującymi do piłki od krykieta, nie tylko wygląda bardziej elegancko, ale też pozwala podeprzeć nadgarstek podczas obsługi multimediów, co istotnie podnosi wygodę użytkowania. Wytworną atmosferę we wnętrzu zapewnia pozbawione alergenów i nieprzyjemnych zapachów zjonizowane powietrze. Układ klimatyzacji oferuje teraz filtrację PM2,5, która wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki. Poprawiono również wyciszenie kabiny. Uciążliwe tony pojawiające się podczas jazdy są neutralizowane przy pomocy głośników emitujących kontra-dźwięki chroniąc tym samym pasażerów przed męczącymi częstotliwościami.

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar F-PACE – Bogate doświadczenie

Tradycyjne podejście do motoryzacji Jaguar odzwierciedla również w radości z prowadzenia. Dzięki właściwemu rozłożeniu masy i starannie dostrojonemu zawieszeniu SUV Jaguara uwielbia nie tylko autostrady, ale również kręte, wymagające drogi. Oczywiście dzięki koligacjom rodzinnym z Range Roverem, F-PACE oferuje solidny napęd 4x4, który pozwala mu zapuścić się w niedostępne i ustronne miejsca. Luksusowy SUV Jaguara jest nie tylko elegancki, ale również zwinny. Nie bez znaczenia w tym miejscu pozostaje ogromne doświadczenie, jakie Jaguar posiada w konstruowaniu sportowych i emocjonujących modeli.

 

REKLAMA

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar F-PACE – Wszystko, co cenne

Osiągi i sportowe wrażenia z jazdy gwarantuje szeroka gama silników spalinowych (od dwóch do trzech litrów pojemności i z mocą od 163 do 400 KM), z automatyczną, ośmiostopniową skrzynią biegów i napędem na cztery koła Jaguar All-Wheel Drive z Inteligentną Dynamiką Napędu. F-PACE dostępny jest także w sportowej wersji SVR z 5-litrowym V8 o mocy 550 KM, który rozpędza Jaguara do „setki” w zaledwie 4,3 sekundy i pozwala rozwinąć 283 km/h. Gamę silnikową zamyka wersja Plug-in Hybrid, która gwarantuje zerową emisję spalin w miejskiej jeździe, a w razie potrzeby pozwoli pokonywać długie dystanse w trybie hybrydowym. Wszystko to bez utraty dynamiki, którą dostarcza zespół napędowy o łącznej mocy aż 404 KM i 640 Nm. Silnik elektryczny zasilany akumulatorem litowo-jonowym (13,6 kWh) wspomaga spalinowy mocą 143 KM. W pełni naładowany F-PACE P400e może przejechać na energii elektrycznej do 53 km. Szybka ładowarka (50 kW DC) uzupełnia energię w zakresie 0 do 80 procent w 30 minut, a z pomocą wallboxu o mocy 7 kW można załadować akumulator od 0 do 80 procent w 2 godziny. Taki napęd pozwala Jaguarowi F-PACE P400e PHEV rozpędzać się do setki w czasie 5,3 s.
W innych wersjach silnikowych Jaguar wykorzystuje tzw. miękką hybrydę, czyli zintegrowany silnik elektryczny, który pełni rolę rozrusznika i odzyskuje energię podczas zwalniania i hamowania. Dzięki temu rozwiązaniu m.in. system start/stop działa łagodniej, a samochód zużywa mniej paliwa.
Niezwykle ważny jest fakt, że Jaguar oferuje kompletną gamę silników: od wszechstronnego i oszczędnego diesla, poprzez cieszące się dużym powodzeniem silniki benzynowe, mocną hybrydę, którą można ładować z gniazdka, a skończywszy na sportowej, ale nie aroganckiej odmianie SVR. Ta ostatnia powoduje, że fani mocnych wrażeń będą z niej wysiadać z uśmiechem na twarzy. Co istotne, w gamie nie zabrakło niezwykle praktycznych, wszechstronnych i emocjonujących sześciocylindrowych silników benzynowych i Diesla, które dziś są na rynku coraz rzadszym kąskiem.

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar F-PACE – Dobry smak

Jaguar F-PACE to luksusowy SUV o dynamicznych osiągach, który dostarczy sportowych doznań w prowadzeniu, jak i zaspokoi codzienne potrzeby całej rodziny. W bezkompromisowy sposób tworzy harmonijną całość z dynamicznym silnikiem, hybrydowym napędem, luksusowym wykończeniem, innowacyjnym systemem multimedialnym i przestronnym wnętrzem. F-PACE to przykład samochodu, który potrafił dostosować się do obecnej mody bez zatracenia tradycji marki.

 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA