Jaguar F-Type Coupé - następca z centralnym silnikiem

Jaguar F-Type'a to model, który na rynku pojawił się w 2013 roku. Samochód odniósł spory sukces na rynku, a teraz pojawiają się informacje o jego następcy.

Jaguar F-Type Coupe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 285 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Jaguar do swojej gamy modelowej wprowadziły F-Type'a w 2012 roku Brytyjczycy najpierw pokazali auto w wersji z otwartym nadwoziem, a dopiero na listopadowych (2013) targach przedstawiono wariant zamknięty (coupé).

REKLAMA

Na tegorocznym salonie w "Mieście Aniołów" szef projektantów Jaguara, Ian Callum zdradził kilka szczegółów, które nieco przybliżą nam następce F-Type'a. "Czas na zmianę proporcji samochodu. To jest coś, co siedzi w mojej głowie od wielu, wielu lat. A bierze się to z faktu, że wszyscy kochamy superauta z centralnie umieszczonym silnikiem" stwierdził Callum.

Co da zmiana koncepcji samochodu i zastosowanie układu napędowego z centralnie umieszczonym silnikiem? "Kocur" będzie ostrzył pazur na takie samochody jak Ferrari 488, dla których będzie bezpośrednim konkurentem. Warto dodać, że obecnie najmocniejsza wersja, czyli F-Type SVR oferuje 575 KM mocy, a "488" z Włoch ma silnik o mocy 670 KM.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Road & Track Ian Callum wyraził swoje zdanie na temat koncepcyjnego I-Pace. "Myślę, że zbudujemy elektryczne auto sportowe. Nie mówię, że następny F-Type będzie elektryczny, ale nieuchronnie zmierzamy do tego".

Niestety szef projektantów Jaguara nie chciał zdradzić większych szczegółów dotyczących następcy F-Type'a. Naszym zdaniem ten model powinien pojawić się na rynku jeszcze przed końcem dekady.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA