REKLAMA

Jaguar F-Type Rally Car – rajdowy kabriolet

Dla uczczenia 70-lecia obecności w sportach samochodowych, Jaguar zaprezentował model F-Type w wersji rajdowej.

Jaguar F-Type Rally Car Materiały prasowe
Jaguar F-Type Rally Car
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 285 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Rajdowy Jaguar F-Type? To brzmi co najmniej niecodziennie. Dzisiaj bowiem samochody rajdowe oparte są na popularnych modelach segmentu B, jak Ford Fiesta, Citroen C3 czy Volkswagen Polo. Jaguar poszedł jednak w kierunku klasyki i wziął na warsztat model F-Type. I to w wersji bez dachu.

REKLAMA

Oczywiście w dzisiejszych czasach otwarta rajdówka nie ma prawa wystartować w oficjalnym rajdzie, ze względów bezpieczeństwa. Nie o starty tu jednak chodzi, a bardzie o oddanie hołdu sportowej legendzie marki – Jaguarowi XK 120 z końca lat 40. ubiegłego stulecia.

Zobacz także: mamy pierwsze zdjęcia BMW Serii 8 bez dachu

Pod maską rajdowego F-Type’a pracuje 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Cztery cylindry wyciskają maksymalną moc 300 koni mechanicznych, co jest na poziomie samochodów rajdowych serii WRC.

REKLAMA

REKLAMA

Jaguar F-Type Rally Car Materiały prasowe
Jaguar F-Type Rally Car

Jest tu też wszystko to, co współczesny samochód rajdowy mieć powinien. Ba, został zbudowany zgodnie ze standardami FIA, choć homologacji otrzymać nie może. Ale znów, nie o to przecież tu chodzi.

Auto ma profesjonalną klatkę bezpieczeństwa, kubełkowe fotele i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Amortyzatory EXE-TC zaczerpnięte zostały wprost z rajdowych aut WRC. NA 16-calowych obręczach pracują prawdziwe, rajdowe opony. Czego chcieć więcej?

Zobacz także: nowe Porsche 911 bez tajemnic

REKLAMA

Jaguar F-Type Rally Car Materiały prasowe
Jaguar F-Type Rally Car

Sesja zdjęciowa z efektownymi poślizgami i skokami została wykonana nie gdzie indziej, jak na trasie odcinka specjalnego rajdu Wielkiej Brytanii, w Walters Arena w południowej Walii. W ramach akcji kampanii auta pokonają jeszcze wiele kilometrów na podobnych oesach, prezentując swoje wdzięki.

Swoją drogą, nie byłoby tak źle, gdyby samochody rajdowe znowu miały w sobie więcej ducha i emocji w nadwoziu aut sportowych, jak Jaguar F-Type, Porsche Cayman czy Alpine A110. A nie jak obecnie, w skorupie małych miejskich samochodów.

Zobacz także: Szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA