Jaguar F-Type SVR (2016) - pojedziesz ponad 300 km/h

Obecnie najmocniejsza wersja F-Type'a ma 550 KM. Jednak wkrótce się to zmieni, bowiem Jaguar wprowadzi ekstremalną wersję - SVR. Oto najszybszy Jaguar F-Type w ofercie.

Wersja SVR ma ujawnić pełny potencjał, jaki drzemie w modelu F-Type. Po teście modelu R, zastanawiamy się, jak to możliwe, że nie było w niej 100% możliwości sportowego Jaguara. Ale inżynierowie wiedzą lepiej i twierdzą, że dopiero SVR będzie prawdziwym "kotem".

REKLAMA

Na razie pozostaje wierzyć im na słowo, ale dane ujawnione przez Jaguara są obiecujące. SVR ma pod maską 5-litrową "V8", podkręconą do 575 KM i 700 Nm. To efekt zamontowania kompresora. Żeby moc nie poszła na marne, przy ostrym wciśnięciu gazu wszystkie cztery koła "mielą" asfalt. To plus świetna 8-stopniowa skrzynia automatyczna powodują, że na zegarach pierwsza setka pojawia się po 3,7 s. 

>>> Zobacz Jaguara E-Type SVR w Genewie <<<

Oprócz zmian mechanicznych przewidziano także modyfikacje stylistyczne. Auto będzie teraz bardziej "napakowane", jakby ćwiczyło na siłowni przez wiele miesięcy, trzymając się ściśle diety. Na pokładzie znajdziemy też adaptacyjne zawieszenie, elektroniczny mechanizm różnicowy oraz ceramiczne hamulce. Do poprawki zaliczono też wydech, który już w wersji R dudni jak gromy z nieba. Tu ma być jeszcze lepiej.

Jaguar F-Type SVR

„Nowy F-Type SVR jest pierwszym seryjnym Jaguarem opracowanym przez Special Vehicle Operations, który czerpie z całej naszej wiedzy o osiągach i designie” - powiedział John Edwards, Dyrektor Zarządzający Jaguar Land Rover Special Operations.

F-Type SVR będzie stał na co najmniej 20-calowych kołach z oponami Pirelli P Zero. Premierę zaplanowano na targi w Genewie już w marcu. Auto trafi do sprzedaży latem 2016 roku. SVR będzie oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych – coupe oraz cabrio.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA