Jaguar F-Type - face lifting i wersja limitowana

Coupe Jaguara zostało zmodernizowane i mogliśmy oglądać je podczas salonu w Detroit. Do sprzedaży trafiła także limitowana edycja tego samochodu.

Jaguar F-Type - face lifting i wersja limitowana Jaguar F-Type - face lifting i wersja limitowana
Jaguar F-Type - face lifting i wersja limitowana
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 296 400 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Dla przypomnienia - Jaguar F-Type to odpowiedź brytyjskiego producenta na Mercedesa-AMG GT i Porsche 911 Carrerę. Samochód może być napędzany silnikiem 3.0 V6 lub 5.0 V8 - oba wspomagane są przez sprężarkę mechaniczną. Silniki występują w kilku wariantach mocy: 3.0 V6 ma 340 KM lub 380 KM w wersji F-Type S; 5.0 V8 występuje w wariantach R (550 KM) i SVR (575 KM). W wersji z silnikiem V6 będzie można zamówić od teraz pakiet F-Type R-Dynamic, który doda temu coupe nieco rasowego wyglądu.

Teraz samochód przeszedł drobne modernizacje, a na żywo można było go zobaczyć podczas salonu samochodowego w Detroit. Zmiany nie są rewolucyjne, skończyło się na przypudrowaniu zderzaków oraz zamontowaniu w pełni LED-owych reflektorów. Przód samochodu dzięki tym prosty zabiegom znów prezentuje się nowocześnie.

REKLAMA
Jaguar F-Type - face lifting i wersja limitowanaJaguar F-Type - face lifting i wersja limitowana
Jaguar F-Type - face lifting i wersja limitowana
Jaguar F-Type SVR to ciągle najmocniejsza wersja tego modelu - ma 575 KM i przyspiesza do "setki" w 3,7 sekundy

Nowością są sportowe fotele. Dzięki zastosowaniu w ich szkielecie stopów magnezu są one lżejsze od tych z poprzednika o 8 kilogramów. Co ciekawe pomimo sportowego charakteru, zarówno samochodu jak i foteli, siedziska mogą być podgrzewane oraz wentylowane - tak jak przestało na markę Jaguar połączono sport z komfortem.

Ale największą ciekawostką jest to, że samochód jest teraz kompatybilny z kamerkami GoPro. Te słynne kamery służące do nagrywania m.in. sportów ekstremalnych i wyścigów można teraz zamontować na masce Jaguara i dzięki specjalnej aplikacji na telefonie ("ReRun") połączyć się z systemem multimedialnym w samochodzie. Dzięki temu możemy nie tylko sterować kamerką za pomocą dotykowego ekranu Jaguara, ale na obraz z kamery nałożyć informacje z samochodu np. o prędkości i obrotach silnika.

Wraz z pojawieniem się modelu po face liftingu Brytyjczycy stworzyli limitowaną odmianę F-Type'a - 400 Sport Launch Edition. Wersja ta będzie napędzana silnikiem 3.0 V6 o podniesionej do 400 KM mocy (+ 20 KM). Występuje ona jedynie z automatyczna przekładnią Quickshift i w standardzie z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Limitowana odmiana występuje zarówno w wersji napędzanej na tylne koła jak i z napędem na cztery koła.

Samochód w tej odmianie będzie wyróżniał się także lakierami nadwozia. Do wyboru będzie biały (Yulong White), czarny (Santorini Black) i srebrny (Indus Silver). Karoseria zostanie ozdobiona także specjalnymi oznaczeniami "400 Sport". 

REKLAMA