Jaguar F-Type z nowym silnikiem

Podstawową jednostką sportowego modelu Jaguara będzie teraz silnik o pojemności 2 litrów.

Jaguar F-Type z silnikiem 2.0 R4
Jaguar F-Type z silnikiem 2.0 R4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 296 400 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas gdy Amerykanie na salonie samochodowym w Nowym Jorku prezentowali topowe wersje swoich muscle carów, takich jak Chevrolet Camaro Hennessey Exorcist czy Dodge Challenger SRT Demon, Brytyjczycy pokazali swój model sportowy w wersji z silnikiem podstawowym.

REKLAMA

Nowa jednostka ma pojemność zaledwie 2 litrów, ale dzięki zastosowaniu turbosprężarki typu Twin Scroll zintegrowanej z kolektorem dolotowym osiąga 296 KM i 400 Nm - z jednego litra pojemności uzyskuje więc 148 KM i 200 Nm. Takie parametry pozwalają autu na przyspieszenie do setki w 5,4 sekundy.

Silnik pochodzi z rodziny Ingenium i jest to jedyna 4-cylindrowa jednostka oferowana do tego sportowego modelu. Według przedstawicieli Jaguara jest też najbardziej zaawansowaną technicznie jednostką napędową w historii marki. Samochód z tym silnikiem pod maską waży 1524 kg i jest najlżejszą wersją w gamie.

F-Type został też odświeżony i wzbogacono jego wyposażenie. Ma teraz m.in. pełne reflektory LED, układ automatycznego parkowania i system multimedialny InControl Touch Pro. Grafika tylnych lamp została zmieniona, a centralnie umieszczona końcówka wydechu ma kształt prostokąta.

Jaguar F-Type z silnikiem 2.0 będzie kosztował od około 60 000 dolarów wzwyż.

Zobacz także:
REKLAMA