REKLAMA

Jaguar I-PACE - Wyprzedził czas

Pierwszy na świecie w pełni elektryczny SUV klasy premium, Jaguar I-PACE, oferuje teraz nowy, intuicyjny system informacyjno-rozrywkowy ze zdalną aktualizacją oraz możliwość szybszego ładowania akumulatorów trakcyjnych. Dzięki zmianom jeszcze lepiej odnajduje się w miejskiej przestrzeni.

Jaguar I-Pace materiały prasowe
Jaguar I-Pace
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 359 500 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jaguar potrafi w znakomity sposób połączyć emocje za kierownicą z najnowocześniejszymi technologiami. Spoglądając na zasilany akumulatorami model I-PACE nikt nie ma wątpliwości, że należy on do rodziny Jaguara. Jednocześnie I-PACE czerpie pełnymi garściami z potencjału, jaki daje napęd elektryczny. Krótka maska, niewielkie zwisy, pozwoliły zaprojektować obszerne wnętrze przy kompaktowych rozmiarach zewnętrznych. Taka konfiguracja jest cenna nie tylko w samochodach, które głównie poruszają się w mieście.

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar I-PACE - Bystrzejszy i szybszy

Najnowsze wcielenie Jaguara I-PACE, modelu, który otrzymał tytuł Samochodu Roku 2019, zamienia często męczący proces przedzierania się przez miejską dżunglę w przyjemne chwile. Nowy system informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro jest łatwy w użyciu jak smartfon oraz zapewnia dotarcie do 90 proc. najważniejszych funkcji multimediów po maksymalnie dwóch dotknięciach ekranu. Dzięki temu możemy błyskawicznie korzystać m.in. z inteligentnej i bogatej w funkcje dodatkowe nawigacji. System znajduje najbliższą dostępną stację ładującą oraz informuje, ile będzie kosztować i jak długo potrwa uzupełnianie energii.
Pivi Pro umożliwia podłączenie za pomocą standardu Bluetooth dwóch telefonów jednocześnie. Oznacza to, że podczas podróży z rodziną lub znajomymi kierowca może skupić się na prowadzeniu Jaguara, podczas gdy rolę DJa przejmuje pasażer. Dzięki dwóm kartom SIM z pakietem danych 4G system zapewnia też błyskawiczną łączność. Umożliwia symultaniczne korzystanie z multimediów i aktualizację oprogramowania bez zakłóceń.
O przyjemną atmosferę we wnętrzu dbają nie tylko nowoczesne multimedia, ale również zaawansowany układ klimatyzacji z jonizacją powietrza i filtracją PM 2,5. Co obecnie niezwykle ważne, wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki i alergeny. I-PACE może oczyścić powietrze w kabinie również podczas ładowania baterii przed podróżą. Kierowca ma do dyspozycji też nową kamerę 3D surround oraz cyfrowe lusterko wsteczne ClearSight, które dzięki współpracy z kamerą umieszczoną na dachu zapewnia widoczność, nawet jeśli tylna szyba jest zasłonięta bagażami.

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar I-PACE - Szybsze ładowanie

Jaguar I-PACE został stworzony do bezemisyjnego i dynamicznego poruszania się po mieście, ale z zasięgiem według normy WLTP potrafi pokonać na jednym ładowaniu 470 km. Sprawdzi się zatem również podczas wypadów w plener. System informacyjno-rozrywkowy Pivi Pro oferuje możliwość automatycznego dodawania stacji ładowania do trasy przejazdu. Pivi Pro dobierze ładowarki tak, by maksymalnie skrócić czas podróży. Pokaże też przewidywany poziom naładowania po przybyciu do każdego z punktów podróży.
Obecnie w najnowszej wersji modelu I-PACE z pomocą wallboxu na prąd zmienny (AC) o mocy 11 kW można szybciej uzupełnić energię w litowo-jonowych akumulatorach. Pod warunkiem podpięcia do zasilania trójfazowego po godzinie ładowania zyskujemy 53 km dodatkowego zasięgu (WLTP). Pełne naładowanie akumulatorów zajmuje 8,6 godziny. Szybka ładowarka o mocy 50 kW w 15 min doda 63 km do zasięgu, natomiast stacja o mocy 100 kW – aż 127 km.

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar I-PACE – Imponująca zwinność

Największe wrażenie pozostawiają jednak osiągi Jaguara I-PACE. Umieszczone pod podłogą akumulatory oraz aluminiowa karoseria pozwalają obniżyć środek ciężkości. Taka konstrukcja w połączeniu z napędem na cztery koła przekłada się na imponującą zwinność. Dwa zaprojektowane przez Jaguara silniki elektryczne oznaczają, że mamy do dyspozycji 400 KM i 696 Nm. Do 100 km/h I-PACE rozpędza się w akompaniamencie przyjemnego komputerowo generowanego dźwięku w czasie 4,8 s i może przejechać na jednym ładowaniu 470 km (WLTP). Taka konstrukcja pozwala na niezwykle dynamiczne podróżowanie po mieście bez emisji szkodliwych substancji.

Jaguar F-Pacemateriały prasowe
Jaguar F-Pace

Jaguar I-PACE - Cel osiągnięty

Zamiarem Jaguara przy projektowaniu modelu I-PACE było zachowanie cech charakterystycznych dla marki, czyli dynamicznego prowadzenia, komfortu jazdy i dystyngowanego wyglądu oraz wykorzystanie zalet, jakie daje napęd elektryczny. I rzeczywiście, I-PACE wciąż wyróżnia się na tle samochodów elektrycznych celnym połączeniem praktycznych zalet, eleganckiej stylizacji oraz osiągów. A taka kompilacja jest niezwykle cenna w przypadku miejskiego auta segmentu premium.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA