Jaguar I-PACE- pierwszy elektryczny samochód Jaguara

Stało się, Jaguar pokazał światu swój pierwszy całkowicie elektryczny samochód. I-PACE Concept zapowiada model, który wejdzie do sprzedaży już w 2018 roku.

Jaguar I-PACE
Jaguar I-PACE
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Technologia elektrycznych silników silnie się rozwija. Wielu producentów wprowadza do sprzedaży swoje modele hybrydowe, bądź całkowicie elektryczne, a idąc  po ulicy coraz częściej można usłyszeć świst silnika elektrycznego z przejeżdżających obok pojazdów. Idąc z duchem czasu, Jaguar zaprezentował dzisiaj I-PACE Concept, który jako pierwsze auto angielskiego producenta będzie napędzany silnikiem elektrycznym.

Pomimo zmiany jednostki napędowej Jaguar nie straci swojego pazura. Pod karoserią będzie skrywał dwa silniki, mieszczące się przy dwóch osiach napędowych. Według informacji producenta, oba motory mają generować łącznie 400 KM i 700 Nm stałego momentu obrotowego. Dzięki temu nowy SUV Jaguara ma rozpędzać się od 0 do 100 km/h w 4 sekundy.

Samochód ma dostarczać dużo przyjemności z jazdy kierowcy i komfort pasażerom. Dzięki zastosowaniu litowo-jonowych akumulatorów, przyjemność ta powinna trwać dość długo - I-PACE ma mieć zasięg ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Producent zapowiada też, że pełne naładowanie akumulatorów i zapewnienie maksymalnego zasięgu ma trwać dwie godziny.

Nowy Jaguar ma mieć 4,60 m długości i 1,89 m szerokości, więc będzie mniejszy od dostępnego już modelu F-PACE. Mimo to bagażnik powinien mieć pojemność 530 litrów, w  kabinie będzie mogło zasiąść pięć osób. We wnętrzu do dyspozycji kierowca dostanie cztery ekrany, w tym wyświetlający najważniejsze informacje na przedniej szybie samochodu. Kolejne znajdują się za kierownicą i na konsoli środkowej i będą służyć do wyświetlania informacji komputera pokładowego i obsługi systemu multimedialnego.          

 
Jaguar I-PACE
Jaguar I-PACE
 
Jaguar I-PACE
Jaguar I-PACE
We wnętrzu do dyspozycji kierowca dostanie cztery ekrany, w tym wyświetlający najważniejsze informacje na przedniej szybie samochodu. Kolejne znajdują się za kierownicą i na konsoli środkowej i będą służyć do wyświetlania informacji komputera pokładowego i obsługi systemu multimedialnego.

Nowoczesny design nawiązuje do gamy modelowej marki i ma pokazywać, że jest   to Jaguar z krwi i kości. Linia nadwozia jest ostra i zawiera wiele przetłoczeń. Przód zdobią duże wloty powietrza, a z tyłu w oczy rzuca się dyfuzor i mały spojler nad tylną szybą pojazdu.

Auto zostanie zaprezentowane na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Los Angeles. Jaguar zapowiada wejście do sprzedaży modelu I-PACE na drugą połowę 2018 roku. Zamówienia na ten samochód można składać już dziś. Jaguar nie ukrywa, że chce rozwijać elektryczną technologię dzięki startom w Formule E, więc w przyszłości możemy się spodziewać kolejnych elektrycznych modeli brytyjskiego producenta.
 

REKLAMA