REKLAMA

Jaguar I-Pace - pierwszy elektryczny SUV marki

Jaguar I-Pace zostanie oficjalnie zaprezentowany na salonie samochodowym w Genewie. Pierwszy elektryczny samochód Jaguara przeszedł ekstremalne zimowe testy.

Jaguar I-Pace
Jaguar I-Pace

Jak zapowiada producent, Jaguar I-Pace ma być idealnym samochodem na co dzień - zarówno do jazdy po mieście, weekendowych wypadów, jak i radzenia sobie z ekstremalnymi warunkami. Jak choćby temperaturami sięgającymi minus 40 stopni, których elektryczny SUV zaznał na północy Szwecji, w czasie surowych testów.

Ważną cechą Jaguara I-Pace ma być możliwość szybkiego ładowania baterii. Od zera do 80 procent pojemności baterii SUV-a naładować można będzie w mniej niż 45 minut, przy użyciu ładowarki o mocy 100kW.

REKLAMA

Jaguar I-Pace
Jaguar I-Pace

Drobiazgowo przetestowany w ekstremalnych warunkach terenowych i pogodowych, I-Pace "ujarzmił" Arktykę w zimowym ośrodku testowym firmy Jaguar Land Rover w Arjeplog w Szwecji przy temperaturach sięgających -40°C.

Podczas ładowania, klienci będą mogli korzystać z gniazdka sieciowego, w celu przygotowania akumulatora samochodu i ustawienia temperatury powietrza w kabinie przed podróżą.

Wstępne przygotowanie pojazdu zapewnia największy zasięg, najlepsze osiągi i komfort, niezależnie od temperatury zewnętrznej. Preferowane godziny ładowania i wstępnego przygotowania samochodu będzie można ustawić za pomocą pokładowego systemu InControl lub aplikacji Remote na smartfony, a cała operacja będzie równie prosta, jak ustawienie alarmu.

REKLAMA

Jaguar I-Pace
Jaguar I-Pace

Co do parametrów napędu modelu I-Pace producent milczy. Wersja koncepcyjna natomiast miała baterię o pojemności 90 kWh i elektryczny napęd o mocy 400 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Pozwalało na sprint do "setki" w około cztery sekundy, a zasięg maksymalny sięgał 500 kilometrów.

Jaguar I-Pace zostanie zaprezentowany podczas transmisji na żywo 1 marca 2018 roku o godzinie 19.00, a jego publiczna premiera odbędzie się na targach motoryzacyjnych w Genewie 6 marca 2018 r.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA