Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jaguar Land Rover jednak nie zbuduje fabryki w Polsce

Były duże szanse, były negocjacje z ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim - nic z tego. Nowe Jaguary i Land Rovery, w tym następca legendarnego Defendera, będą montowane u naszych południowych sąsiadów.

fot. powiatjaworski24h.pl

To miała być wielka inwestycja i ogromny bodziec do rozwoju polskiego przemysłu samochodowego. Jaguar Land Rover to brytyjska marka, za którą kryje się jednak olbrzymi kapitał indyjski, jako że właścicielem firmy jest koncern Tata Motors. Według wcześniejszych informacji koszt inwestycji miał wynieść około 7 miliardów złotych, a rocznie planowano montaż ok. 350 tys. samochodów.

To nie ma już jednak większego znaczenia, bo negocjacje JLR z Polską są zakończone i to zakończone niepowodzeniem. Anglicy podpisali list intencyjny z rządem Słowacji i to tam powstanie nowa fabryka. A dokładniej w mieście Nitra - czwartym co do wielkości w niewielkiej Słowacji.

Nasi południowi sąsiedzi mają już kilka innych fabryk samochodów. Volkswagen Group produkuje tam m.in. Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagena Touarega oraz bliźniacze modele Seat Mii, Skoda Citigo i VW Up!. W Trnavie powstają Citroen C3 Picasso i Peugeot 208, a w Żylinie Kia produkuje Cee'da, Sportage i Vengę. Do tego pokaźnego jak na mały kraj zestawu najpewniej dołączy za kilka lat następca legendarnego Land Rovera Defendera i pozostałe modele koncernu JLR.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 145 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij