[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jaguar Land Rover otwiera fabrykę na Słowacji

W słowackiej Nitrze koncern Jaguar Land Rover otworzył swoją najnowocześniejszą fabrykę, wartą 1,4 miliarda euro.

Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji

Firma Jaguar Land Rover otworzyła w Nitrze na Słowacji najnowocześniejszą fabrykę, inwestycję wartości 1,4 mld euro. To pierwszy przypadek, otwarcia ośrodka produkcyjnego na Słowacji przez brytyjską firmę z sektora motoryzacyjnego.

Nowa fabryka w Nitrze stanowi kolejny krok w strategii globalnej ekspansji firmy Jaguar Land Rover, po otwarciu spółki joint venture w Chinach w 2014 roku oraz brazylijskiej fabryki w 2016 roku. Otwarcie nowych zagranicznych zakładów pozwala firmie Jaguar Land Rover zabezpieczyć się przed wahaniami kursów walutowych i zwiększać tym samym swoją konkurencyjność.

Jaguar Land Rover zatrudnia obecnie w Nitrze około 1500 osób, z czego 98 procent stanowią Słowacy. 30 procent załogi to kobiety. W listopadzie uruchomiona zostanie druga faza rekrutacji - kolejnych 850 osób, które dołączą do świetnie wyszkolonego zespołu w Nitrze.

REKLAMA

REKLAMA

Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji

Wszyscy pracownicy produkcyjni wzięli udział w dostosowanym do indywidualnych potrzeb 12-tygodniowym programie szkoleń w pierwszej zagranicznej akademii szkoleniowej firmy, stanowiącej inwestycję o wartości 7,5 miliona euro.

Nowy obiekt o powierzchni 300 000 m kw. zajmuje czołową pozycję pod względem umiejętności przetwarzania stopów aluminium oraz wiedzy technicznej na Słowacji, a jego roczna zdolność produkcyjna sięga 150 000 samochodów. Pierwszy Land Rover Discovery zjechał z taśmy produkcyjnej na Słowacji we wrześniu.

Zakład wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i jako pierwszy w Europie stosuje system transportowy Pulse firmy Kuka, który zapewnia skrócenie o 30 proc. czasu transportu w stosunku do tradycyjnych systemów taśmowych. Zastosowany zostanie w nim także wysoko zautomatyzowany proces lakierniczy, by zapewnić najwyższą jakość i zminimalizować wpływ na środowisko.

REKLAMA

Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji

Słowacki sektor motoryzacyjny z segmentu premium ma mocną pozycję i stanowi 44 proc. całej branży w kraju. Dzięki utworzonej w bliskiej odległości sieci dostawców firma Jaguar Land Rover pozyskuje lokalnie niektóre komponenty, takie jak siedzenia czy koła, w celu wsparcia produkcji modelu Land Rover Discovery w Nitrze. Tym samym zapewnia kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy w łańcuchu dostaw w sektorze motoryzacyjnym na Słowacji.

W Europie znajduje się największa sieć dilerów firmy Jaguar Land Rover, licząca blisko 800 punktów sprzedaży w 42 krajach. Od początku 2018 roku Jaguar Land Rover sprzedał w Europie ponad 94 000 samochodów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij