[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Jaguar Land Rover otwiera fabrykę na Słowacji

W słowackiej Nitrze koncern Jaguar Land Rover otworzył swoją najnowocześniejszą fabrykę, wartą 1,4 miliarda euro.

Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 155 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Firma Jaguar Land Rover otworzyła w Nitrze na Słowacji najnowocześniejszą fabrykę, inwestycję wartości 1,4 mld euro. To pierwszy przypadek, otwarcia ośrodka produkcyjnego na Słowacji przez brytyjską firmę z sektora motoryzacyjnego.

Nowa fabryka w Nitrze stanowi kolejny krok w strategii globalnej ekspansji firmy Jaguar Land Rover, po otwarciu spółki joint venture w Chinach w 2014 roku oraz brazylijskiej fabryki w 2016 roku. Otwarcie nowych zagranicznych zakładów pozwala firmie Jaguar Land Rover zabezpieczyć się przed wahaniami kursów walutowych i zwiększać tym samym swoją konkurencyjność.

Jaguar Land Rover zatrudnia obecnie w Nitrze około 1500 osób, z czego 98 procent stanowią Słowacy. 30 procent załogi to kobiety. W listopadzie uruchomiona zostanie druga faza rekrutacji - kolejnych 850 osób, które dołączą do świetnie wyszkolonego zespołu w Nitrze.

REKLAMA

REKLAMA

Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji

Wszyscy pracownicy produkcyjni wzięli udział w dostosowanym do indywidualnych potrzeb 12-tygodniowym programie szkoleń w pierwszej zagranicznej akademii szkoleniowej firmy, stanowiącej inwestycję o wartości 7,5 miliona euro.

Nowy obiekt o powierzchni 300 000 m kw. zajmuje czołową pozycję pod względem umiejętności przetwarzania stopów aluminium oraz wiedzy technicznej na Słowacji, a jego roczna zdolność produkcyjna sięga 150 000 samochodów. Pierwszy Land Rover Discovery zjechał z taśmy produkcyjnej na Słowacji we wrześniu.

Zakład wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i jako pierwszy w Europie stosuje system transportowy Pulse firmy Kuka, który zapewnia skrócenie o 30 proc. czasu transportu w stosunku do tradycyjnych systemów taśmowych. Zastosowany zostanie w nim także wysoko zautomatyzowany proces lakierniczy, by zapewnić najwyższą jakość i zminimalizować wpływ na środowisko.

REKLAMA

Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji Fabryka Jaguar Land Rover na Słowacji

Słowacki sektor motoryzacyjny z segmentu premium ma mocną pozycję i stanowi 44 proc. całej branży w kraju. Dzięki utworzonej w bliskiej odległości sieci dostawców firma Jaguar Land Rover pozyskuje lokalnie niektóre komponenty, takie jak siedzenia czy koła, w celu wsparcia produkcji modelu Land Rover Discovery w Nitrze. Tym samym zapewnia kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy w łańcuchu dostaw w sektorze motoryzacyjnym na Słowacji.

W Europie znajduje się największa sieć dilerów firmy Jaguar Land Rover, licząca blisko 800 punktów sprzedaży w 42 krajach. Od początku 2018 roku Jaguar Land Rover sprzedał w Europie ponad 94 000 samochodów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij