[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jaguar XE SV Project 8 - 3,3 s do "setki"

Jaguar XE SV Project 8 to jedna z najgłośniejszych premier ostatnich tygodni. Auto ma być rywalem m.in. BMW M3.

Jaguar XE SV Project 8 Jaguar XE SV Project 8

Samochód zbudowany został przez oddział Jaguar Land Rover Special Vehicle Operations, zajmujący się budową limitowanych, superluksusowych oraz superszybkich odmian modeli spod znaku JLR.

Jaguar XE SV Project 8 napędzany jest doładowanym silnikiem V8 o pojemności 5 litrów. Z tej pojemności inżynierowie wycisnęli pokaźne 600 KM mocy, co przy współpracy z 8-stopniową przekładnią Quickshift pozwala na iście wyczynowe osiągi.

Dość powiedzieć, że na rozpędzenie pojazdu od 0 do 100 km/h potrzeba zaledwie... 3,3 sekundy! Maksymalna prędkość sięga z kolei imponujących 321 km/h. To wszystko, rzecz jasna, nie byłoby możliwe do utrzymania w ryzach, gdyby nie modyfikacje zawieszenia i innych podzespołów.

Zastosowano sztywniejsze sprężyny oraz regulowaną siłę tłumienia amortyzatorów, z możliwością obniżenia nadwozia o 15 mm do celów jazdy torowej. Za przenoszenie potężnych sił napędowych na cztery 20-calowe koła odpowiada system EAD (Electronic Active Differential), pełniący funkcję chłodzonej olejem blokady mechanizmu różnicowego.

Ponieważ sztuką nie jest rozpędzić się do ogromnej prędkości, ale bezpieczne i skuteczne jej wytracenie, odpowiednio mocne muszą być hamulce. Te są z węglowo-ceramicznego tworzywa, natomiast w łożyskach użyto technologii rodem z Formuły 1. Chodzi o użycie azotku krzemu, po raz pierwszy zastosowanego w drogowym samochodzie.

Z zewnątrz samochód przyciąga wzrok elementami aerodynamicznymi, w szczególności efektownym skrzydłem o zmiennej geometrii, poprawiającym docisk przy dużych prędkościach.

W środku dokonano zmian w kierunku uzyskania bardziej rasowego charakteru. Standardowo Jaguar XE SV Project 8 dostępny jest w czteromiejscowej konfiguracji, natomiast opcją jest pakiet Track Pack. Wraz z nim dostaniemy tylko dwa fotele, wykonane z włókna węglowego, czteropunktowe pasy bezpieczeństwa oraz klatkę.

Teraz nieco gorsze wiadomości. Seria produkcyjna zostanie ograniczona do zaledwie 300 egzemplarzy. Co więcej, wszystkie będą przystosowane do lewostronnego ruchu.

Cena też nie napawa optymizmem, bo w Wielkiej Brytanii startuje od 150 tys. funtów, co przy aktualnym kursie oznacza niemal 720 tys. złotych.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 224 700 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij