Jaguar XF L - przedłużony "kot" dla Chin

Chiński klient nie wiedząc czemu, lubi mieć więcej miejsca na nogi na tylnej kanapie. Mówiąc więcej, mamy na myśli naprawdę dużo, bowiem wiele z europejskich samochodów trafiających na tamten rynek to przedłużone wersje, których próżno szukać w Europie. Teraz taką odmianę szykuje Jaguar.

Jaguar XF L
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 242 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jaguar XF L będzie zbudowany na bazie normalnego XF-a, ale jego nadwozie zwiększy się o co najmniej kilkanaście centymetrów. Decyzja o produkcji wydłużonej wersji jest oczywista, takie odmiany mają w swojej ofercie chociażby Audi, BMW, czy Mercedes. Jak XF L będzie wyglądał? Rewelacji nie będzie, to po prostu przedłużona wersja auta, które już znamy. Zwiększy się nadwozie, rozstaw osi oraz miejsce w tylnej części kabiny.

Jaguar XF L powstanie tylko na potrzeby chińskiego rynku i tam też będzie produkowany, w fabryce, gdzie powstają już modele Evoque i Discovery Sport.

Grupa JLR mocno się rozwija, planuje otworzyć nowy zakład na północ od Szanghaju, produkujący turbodoładowane jednostki 2.0. Przypomnijmy, że także Polska miała szansę na przyjęcie brytyjskiej marki na swoje ziemie.

Wracając do Jaguara XF L, auto zadebiutuje 25 kwietnia podczas salonu samochodowego w Pekinie i zapewne wtedy poznamy więcej szczegółów dotyczących nowego auta.

Zobacz także:
REKLAMA