[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jaguar XF Sportbrake - luksusowe kombi

Nowy Jaguar XF Sportbrake ujrzał w końcu światło dzienne. Długo wyczekiwany rywal BMW Serii 5 i Mercedesa Klasy E ma wszystko, by odnieść sukces.

Jaguar XF Sportbrake Jaguar XF Sportbrake

Jaguar, wbrew wcześniejszym pogłoskom o zakończeniu produkcji rodzinnej wersji modelu XF, zaprezentował światu luksusowy środek transportu dla pięciu osób i dużych ilości bagażu. Najwięksi rywale mają się czego obawiać.

W samochodach z nadwoziem kombi niezwykle istotna jest pojemność bagażnika. W tym przypadku projektanci stanęli na wysokości zadania, bo Jaguar XF Sportbrake zmieści teraz 565 litrów, zamiast wcześniejszych 550 litrów. To o pięć litrów mniej niż w Serii 5 kombi.

Kombi musi być nie tylko pojemne, ale i praktyczne. W nowym XF Sportbrake tylna kanapa jest trójdzielna i składa się w stosunku 40:20:40. Kiedy złożyć ją całkiem, otrzymujemy aż 1700 litrów przestrzeni. To o 120 litrów mniej niż w potężnej Klasie E kombi. Klapa bagażnika podnoszona może być bezdotykowo, za pomocą ruchu nogi pod tylnym zderzakiem.

W kabinie znajdziemy to, co w "zwykłym" XF, za to w porównaniu do poprzedniej generacji udało się wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów, w tym na nogi i nad głową. W wyposażeniu może znaleźć się panoramiczny dach z opcją przyciemnienia, cyfrowe zegary oraz system informacyjno-rozrywkowy z pokaźnym, 10-calowym ekranem.

Zabiegi konstruktorów, związane z masą i jej rozłożeniem, zaowocowały niemal idealnym stosunkiem i rozkładem przód-tył bliskim 50:50. Z tyłu zastosowano pneumatyczne zawieszenie samopoziomujące, podobnie jak w modelu BMW.

Jeśli chodzi o wersje wyposażenia, są one takie same, jak w sedanie. Nieco inna jest natomiast oferta jednostek napędowych. Silnikiem benzynowym jest 250-konny motor o pojemności 2 litrów. Szeroki jest natomiast wybór diesli, a wśród nich 2-litrowa jednostka w wariantach mocy 163 KM, 180 KM i 240 KM, a także 3-litrowe V6 o mocy 300 KM. Napęd na cztery koła jest standardem najmocniejszych wersji i opcją wersji pośrednich.

Dokładną specyfikację dla rynku polskiego poznamy niebawem. Na rynku brytyjskim ceny startują od 35 tys. funtów.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 252 300 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij