Jaguar XF Sportbrake w Paryżu

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Jaguar wyprodukuje kolejne kombi. Model XF Sportbrake pojawi się na targach w Paryżu, a jego zadaniem będzie podebranie klientów Volvo V90.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 242 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W jednym z ostatnich wywiadów szef designu Jaguara został nieopatrznie zrozumiany przez dziennikarzy, którzy podali do informacji, że brytyjska marka nie zamierza produkować samochodów z segmentu kombi. Szybko zdementowano te pogłoski, gdyż okazało się, że chodzi jedynie o model XE z powiększonym bagażnikiem.

REKLAMA

Tym razem zagraniczne źródła donoszą o modelu XF Sportbrake, nad którym w tej chwili pracują inżynierowie i projektanci Jaguara. Samochód ma być w pełni gotowy na jesienne targi motoryzacyjne w Paryżu. Brytyjska marka zamierza zainteresować nową wersję klientów w Chinach, którzy lubią powiększone wersje samochodów.

Linia nadwozia w modelu Jaguar XF Sportbrake jest inspirowana pierwszym SUV-em marki, czyli F-Pace. Pod maską pojawią się te same silniki co w regularnej wersji XF. Niewykluczone, że dołączy do nich jeszcze wersja SVR, która pozwoli konkurować Jaguarowi z Audi RS6 czy Mercedesem E63 AMG.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA