[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Jaguar XJ Coupe Carlex Design - Polak potrafi

Jaguar XJ Coupe to wyjątkowy rarytas. Takie auta trzeba pielęgnować i szanować. A co powiecie na... tuning 40-letniego klasyka? Spokojnie. Zajęli się tym polscy specjaliści.

Jaguar XJ Coupe Carlex Design Jaguar XJ Coupe Carlex Design

Jaguar XJ pierwszej generacji powstał w roku 1968 i jest jednym z najbardziej pożądanych luksusowych aut brytyjskiej produkcji. Dzisiejszy XJ niestety w niczym nie przypomina już swojego protoplasty.

Druga generacja została wprowadzona w roku 1973, a ekskluzywnej wersji coupe Jaguar XJ produkowany był w latach 1975-1978. Powstało niewiele ponad 10 tys. egzemplarzy, dlatego dziś znalezienie auta w idealnym stanie nie jest wcale łatwe.

REKLAMA

REKLAMA

Jaguar XJ Coupe Carlex Design Jaguar XJ Coupe Carlex Design

Z każdym klasykiem należałoby się obchodzić z właściwym szacunkiem. Tuning? Zapomnijcie! Przynajmniej w ogólnym rozumieniu - poszerzonych błotników, spoilerów, szerokich opon, obniżenia nadwozia... Jak napisaliśmy wyżej - spokojnie. Ten egzemplarz trafił w ręce specjalistów polskiej firmy Carlex Design.

Auto wygląda przepięknie, jakby dopiero co zjechało z taśmy produkcyjnej. Nie ma tu mowy o odstępstwach od oryginału, a wszystko zrobione jest ze smakiem i szacunkiem do klasyki.

REKLAMA

Jaguar XJ Coupe Carlex Design Jaguar XJ Coupe Carlex Design

Nadwozie wykończone głębokim, rubinowym lakierem oraz matowy czarny dach odpowiadają temu, co pierwotnie zaplanował producent. Pięknie komponują się z tym wszystkie chromowane elementy, w tym klamki, lusterka, zderzaki czy grill. Nie mówiąc o klasycznych, szprychowych felgach.

REKLAMA

REKLAMA

Jaguar XJ Coupe Carlex Design Jaguar XJ Coupe Carlex Design

W kabinie, bo to jest głównym obiektem prac speców z Carlex Design, króluje estetyka idealnie pasująca do charakteru lat 70. ubiegłego stulecia. Czarna skóra z logo tunera, estetycznie wkomponowanym w tapicerkę foteli, elegancka deska rozdzielcza i boczki drzwi oraz drewniana gałka dźwigni zmiany biegów pozwalają wczuć się w epokę.

REKLAMA

Jaguar XJ Coupe Carlex Design Jaguar XJ Coupe Carlex Design

Trzeba przyznać, że tuner stanął na wysokości zadania i ten projekt wyszedł wyjątkowo dobrze. Dość powiedzieć, że auto chwalone jest w zagranicznych mediach i nawet konserwatywni i przeczuleni na punkcie swojej motoryzacji Brytyjczycy nie mają cienia wątpliwości, że polska firma wykonała kawał dobrej roboty.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij