Jaguar XJ Sentinel– bunkier na kółkach

Jaguar, XJ, Sentinel
Jaguar XJ Sentinel
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Moskiewskie Motor Show stanie się miejscem premiery opancerzonej wersji Jaguara XJ.Możni tego świata, czujący wszechobecne zagrożenie terrorystyczne, mogą znaleźć schronienie w nowym modelu Jaguara - opancerzonym "iksjocie", któremu nadano przydomek Sentinel (wartownik). Jego nadwozie wzmocniono stalą o podwyższonej wytrzymałości, wzbogaconą kevlarem. Pod podłogą znalazła się osłona przed granatami. Dzięki tym modyfikacjom, XJ Sentinel zapewnia ochronę pasażerów do poziomu ochrony balistycznej B7 (czyli zabezpiecza przed ostrzałem z ostrej amunicji np. AK-74) i chroni pasażerów przed zdetonowanym w pobliżu pojazdu ładunkiem wybuchowym o wadze 15 kg! Dla porównania wzmocniona wersja Rosomaka - samochodu pancernego używanego między innymi przez Wojsko Polskie - zapewnia ochronę załodze przy najechaniu kołem na ładunek o masie tylko 10 kg TNT. Auto spełnia do tego najnowsze standardy dotyczące samochodów opancerzonych i otrzymał certyfikat organizacji QinetiQ zajmującej się szeroko pojętym zapewnieniem bezpieczeństwa najbardziej wymagającym klientom.

Oczywiście konieczność instalacji dodatkowych połaci stali, chroniących pasażerów wiązała się z drastycznym wzrostem masy auta. Sentinel waży teraz około 3300 kg, czyli o prawie półtora tony więcej niż zwykły XJ. Mimo to 385-konny, pięciolitrowy silnik V8 pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w 9,7 sekundy i potrafi rozpędzić ociężałego kota do 195 km/h.

Klienci, którzy zdecydują się na XJ Sentinel korzystają z kompleksowego programu wsparcia, zarówno przed jak i po zakupie. Dedykowany konsultant ds. bezpieczeństwa ściśle współpracuje z klientem w procesie sprzedaży, w celu zapewnienia pełni dopasowania opcji wyposażenia dodatkowego, niezbędnego indywidualnym nabywcom. W trakcie użytkowania pojazdu pakiet wsparcia zawiera szkolenia kierowców i obsługę specjalistów w razie potrzeby. 

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA