Jaguar XK z dieslem?

Jaguar XK-R
Jaguar XK-R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ostatnimi czasy sytuacja na rynku samochodowym, jak i konieczność dotarcia do zupełnie nowych  klientów, wymusza na producentach zweryfikowanie ich obecnej oferty nie tylko modelowej, ale także silnikowej. Czas na tego typu przemyślenia nadszedł teraz dla Jaguara, który najprawdopodobniej  wyposaży model XK w nową jednostkę napędową.

Według nieoficjalnych informacji pod maskę brytyjskiego "kota" trafi najnowszy silnik diesla, który zadebiutował już w Jaguarze XF. Ma on 3 litry pojemności skokowej, 6 cylindrów w układzie widlastym i wspomagany jest przez dwie turbosprężarki, dzięki którym jego moc wynosi 272 koni mechaniczne, a moment obrotowy sięga aż 600 Nm.

Modelowi XF Diesel S ten wysokoprężny silnik pozwala rozpędzić się do "setki" w czasie 5,9 sekundy, jednocześnie zapewniając średnie zużycie paliwa na poziomie 6,8 l/100 km. Jaguar XK jest jednak samochodem lżejszym od modelu XF, a to oznacza jeszcze lepsze przyspieszenie i niższe zużycie paliwa. Niestety, na obecną chwilę nie wiadomo kiedy w salonach Jaguara będzie można zamówić model XK napędzany silnikiem diesla.

Nowa jednostka napędowa będzie zapewne standardowo łączona z 6-stopniową skrzynią automatyczną. Co więcej, możliwość zasilania modelu XK olejem napędowym będzie zarezerwowana wyłącznie dla wersji Coupe, gdyż obecne plany brytyjskiej marki nie zakładają wyposażenia odmiany Convertible w ten rodzaj napędu.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA
Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA