Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Jaguar i Land Rover sprzedane ?

Salon samochodowy w Detroit Jaguar nareszcie zrywa ze stylizacją retro. C-XF ma klasyczne proporcje, ale futurystyczne kształty, z nietypową, bardziej prostokątną osłoną chłodnicy.

Prezes Ford of Europe, Lewis Booth, poinformował w liście: "Ford koncentruje się na negocjacjach z firmą Tata na bardzo zaawansowanym etapie. Dotyczą one potencjalnej sprzedaży marek Jaguar i Land Rover. Będziemy starać się wynegocjować w ciągu najbliższych tygodni jak najlepsze warunki przejęcia".

Ford wystawił na sprzedaż obie marki w czerwcu ubiegłego roku. Stanowisko Bootha jest pierwszym oficjalnym, w którym ujawniona najbardziej prawdopodobnego nabywcę Jaguara i Land Rovera.

Tata otrzyma teraz bardziej szczegółowe informacje o stanie finansowym obu marek, co ułatwi indyjskiemu koncernowi skonstruowanie oferty kupna. Potencjalny nabywca jest zadowolony z tempa rozmów z Fordem, choć nie ukrywa, iż negocjacje są skomplikowane.

Tata jest największym w Indiach producentem pojazdów i numerem dwa na indyjskim rynku aut osobowych.

W 2006 roku firma wyprodukowała 580 tysięcy pojazdów, z czego 54 zostało wyeksportowanych. Nabycie Jaguara i Land Rovera to część ambitnego planu ekspansyjnego, jaki założyła sobie indyjska firma.

AutoWeek

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 145 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij