Jaguar i Land Rover sprzedane ?

Salon samochodowy w Detroit
Jaguar nareszcie zrywa ze stylizacją retro. C-XF ma klasyczne proporcje, ale futurystyczne kształty, z nietypową, bardziej prostokątną osłoną chłodnicy.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prezes Ford of Europe, Lewis Booth, poinformował w liście: "Ford koncentruje się na negocjacjach z firmą Tata na bardzo zaawansowanym etapie. Dotyczą one potencjalnej sprzedaży marek Jaguar i Land Rover. Będziemy starać się wynegocjować w ciągu najbliższych tygodni jak najlepsze warunki przejęcia".

Ford wystawił na sprzedaż obie marki w czerwcu ubiegłego roku. Stanowisko Bootha jest pierwszym oficjalnym, w którym ujawniona najbardziej prawdopodobnego nabywcę Jaguara i Land Rovera.

Tata otrzyma teraz bardziej szczegółowe informacje o stanie finansowym obu marek, co ułatwi indyjskiemu koncernowi skonstruowanie oferty kupna. Potencjalny nabywca jest zadowolony z tempa rozmów z Fordem, choć nie ukrywa, iż negocjacje są skomplikowane.

Tata jest największym w Indiach producentem pojazdów i numerem dwa na indyjskim rynku aut osobowych.

W 2006 roku firma wyprodukowała 580 tysięcy pojazdów, z czego 54 zostało wyeksportowanych. Nabycie Jaguara i Land Rovera to część ambitnego planu ekspansyjnego, jaki założyła sobie indyjska firma.

AutoWeek

REKLAMA
Zobacz również:
REKLAMA