REKLAMA

Jak Skoda pomaga w walce z pandemią Covid-19?

Skoda Auto już od wielu tygodni udziela wsparcia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zapowiadając, że to nie koniec działań pomocowych.

Skoda pomaga w walce z Covid-19 Skoda pomaga w walce z Covid-19

100 sztuk modelu Octavia dla organizacji pozarządowych, 227 000 przejechanych kilometrów przez wolontariuszy i służby medyczne, 20 000 dostarczonych posiłków dla najbardziej potrzebujących, 240 000 przekazanych masek i środków ochronnych oraz 795 profesjonalnych masek z filtrem FFP3 wyprodukowanych w technologii druku 3D - Skoda Auto od wielu tygodni zapewnia kompleksowe wsparcie w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, angażując się w kolejne działania.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Skoda od początku pandemii zaangażowała się we wsparcie walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz pomoc najbardziej potrzebującym. Producent wspiera organizacje charytatywne i medyków na wiele sposobów, m.in. ofiarowując 100 sztuk modeli Octavia Combi o łącznej wartości 85 milionów koron czeskich służbom medycznym i ośrodkom pomocy społecznej, zaangażowanym w walkę z koronawirusem. Proces przekazywania aut rozpocznie się niebawem.

Samochody i skutery w służbie medykom i wolontariuszom

Producent oferuje swoje wsparcie także poprzez udostępnienie floty ponad 200 samochodów wykorzystywanych na co dzień w ramach platformy car sharingu HoppyGo dla władz lokalnych, wolontariuszy, lekarzy i pracowników służby zdrowia.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Od 12 marca, kiedy władze Republiki Czeskiej ogłosiły stan wyjątkowy, samochody pokonały ponad 227 000 km i zostały wykorzystane do niesienia pomocy dla 50 900 osób, dostarczając ponad 20 000 posiłków oraz niezbędnych zakupów.

Flota została dostarczona przez Skoda Auto, Uniqway, a także przez kilka salonów sprzedaży Skoda, a następnie została udostępniona przez HoppyGo, platformę car-sharingu opracowaną przez Skoda Auto DigiLab.

REKLAMA

REKLAMA

Skoda pomaga w walce z Covid-19 Skoda pomaga w walce z Covid-19

Również skutery BeRider cieszą się zainteresowaniem wśród personelu medycznego. 150 skuterów elektrycznych, które Skoda Auto DigiLab przekazała do bezpłatnego użytku pracownikom służby zdrowia w Pradze, pokonało prawie 16 000 km podczas 1600 podróży wykonanych między 26 marca a końcem kwietnia. Aby medycy mogli jeszcze wygodniej docierać do pracy, Skoda Auto DigiLab utworzyła nowe strefy wynajmu skuterów w kluczowych lokalizacjach pod względem jak najlepszej komunikacji pomiędzy szpitalami w stolicy Czech.

Skoda dostarcza sprzęt ochronny oraz profesjonalne maski z filtrem FFP 3

Skoda współpracuje także z Politechniką Czeską w Pradze i wspiera proces wytwarzania profesjonalnych masek z filtrem FFP3 wielokrotnego użytku dla personelu medycznego. Do tej pory Skoda wyprodukowała w technologii 3D 795 masek z filtrem FFP3, a inni partnerzy projektu kolejne kilkaset sztuk. Za zarządzanie projektem odpowiada partner Skody - 3Dees, firma specjalizująca się w druku 3D na czeskim rynku. Maski zostały przekazane do szpitala w Klaudián w Mladá Boleslav oraz do klinik w pobliżu zakładów Skoda w Kvasinach i Vrchlabí.

Ponadto wspólnie z firmą Prusa Research działy produkcji i logistyki Skody koordynują dostarczanie przyłbic ochronnych do szpitali i przychodni. Do tej pory 20 000 sztuk osłon trafiło do personelu medycznego w Czechach. W wydruk przyłbic w technologii 3D zaangażowane są także: dział rozwoju technicznego oraz Akademia Skody W Mladá Boleslav. Dzięki temu ponad 2500 sztuk tych środków ochronnych trafiło do okolicznych szpitali.

Oprócz tego Skoda przekazała także 240 000 profesjonalnych masek z filtrem oraz masek ochronnych, a także środki dezynfekujące i inne niezbędne przedmioty.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA