REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem?

Podróż z dzieckiem wymaga od kierowcy cierpliwości i większej koncentracji. Skoda prezentuje rozwiązania, które mogą pomóc w rodzinnych wojażach.

Dziecko w samochodzie Materiały prasowe
Dziecko w samochodzie

Jak podróżować z dzieckiem, aby zachować jednocześnie maksymalną koncentrację podczas prowadzenia auta? Czy istnieją udogodnienia, które pomagają w rodzinnym podróżowaniu dostępne w wyposażeniu samochodu? I czy długie podróże wakacyjne mogą odbyć się w bezpiecznej, spokojnej i pozytywnej atmosferze? Skoda prezentuje funkcjonalności, które pomagają podczas codziennej i wakacyjnej jazdy z dziećmi.

Przestronność gwarancją komfortu najmłodszych pasażerów

Podczas podróżowania z dziećmi, bez względu na to czy jest to codzienne przemieszczanie się po mieście czy dłuższa podróż na wakacje, ważny jest komfort wszystkich współpasażerów. Tym co okazuje się nieocenione w dalszej podróży, jest przestronność, która zapewnia wygodę, dużą ilość miejsca na kolana dla pasażerów siedzących z tyłu oraz możliwość swobodnego spakowania wszystkich potrzebnych bagaży.

- Najnowsze modele wprowadzane do oferty Skody: kompaktowa Skoda Scala i trzeci, po Skodzie Kodiaq i Skodzie Karoq, SUV Skoda Kamiq zostały zaprojektowane z myślą o komfortowej jeździe, również w większym gronie. Skoda Kamiq ma 4,241 m długości, 1,793 m szerokości i 1,531 m wysokości, rozstaw osi wynoszący 2,651 m oraz bagażnik o pojemności 400 l. Pod kątem przestronności nie zawodzi również kompaktowa Skoda Scala, która oprócz dużej ilości miejsca dla wszystkich współpasażerów posiada także jeden z największych bagażników w tym segmencie – komentuje Radosław Jaskulski, trener Skoda Auto Safety.

Bezpieczeństwo całej rodziny

Im więcej pasażerów na pokładzie, tym większą uwagę zwraca się na zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas jazdy. Z tego powodu, wszystkie modele Skody wyposażane są w najnowsze systemy wspomagające kierowcę.

W przypadku podróży z dziećmi, które niejednokrotnie wiążą się z osłabioną koncentracją na drodze, pomagają kierowcy, kontrolując jego zachowanie podczas jazdy i automatycznie reagując w niebezpiecznych sytuacjach.

- Obecnie modele Skody ze wszystkich segmentów wyposażone są w asystentów wspomagających znanych wcześniej z aut klasy premium. Pierwszym kompaktowym autem w ofercie marki, naszpikowanym najnowszymi technologiami była nowa Skoda Scala, która na liście standardowego wyposażenia posiada systemy takie jak: LANE ASSIST - asystent pasa ruchu, FRONT ASSIST - monitorujący odstęp od drugiego pojazdu z funkcją awaryjnego hamowania czy system umożliwiający połączenie alarmowe lub w razie braku reakcji automatycznie wzywający pomoc w razie wypadku. Odświeżony model Skoda Superb został wyposażony w nowość – asystenta awaryjnego zatrzymania EMERGENCY ASSIST, który w nagłych sytuacjach kieruje samochód na skrajny prawy pas i zatrzymuje go. Niewątpliwą zaletą tych systemów jest fakt, że odciążają kierowcę podczas jazdy i wspólnie z nim analizują bieżącą sytuację i zachowania na drodze – mówi Radosław Jaskulski.

Zobacz także: upał w samochodzie. Jak szybko nagrzewa się auto?

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 10/2020

Konstrukcję samochodu projektuje się tak, żeby ten sam model dało się wyposażyć w różne źródła napędu. Dzięki temu nawet popularne modele mogą być oferowane zarówno w wersji spalinowej, jak i hybrydowej czy elektrycznej. czytaj dalej >>

REKLAMA

Funkcjonalności Connectivity zapewnią dzieciom rozrywkę

Jak zapewnić dziecku rozrywkę w trakcie długiej jazdy, tak aby znudzone nie dekoncentrowało kierowcy? Dzięki najnowszym funkcjonalnościom Connectivity, dostępnym dla wszystkich modeli Skody, podróżowanie może upłynąć szybko i bezstresowo.

Najnowsze samochody dostępne w ofercie marki, takie jak: Skoda Scala, miejski SUV Skoda Kamiq posiadają wbudowaną kartę eSIM zapewniającą wszystkim pasażerom nieprzerwany dostęp do Internetu oraz najnowszych aplikacji dla usługi Skoda Connect.

Dodatkowo auto można połączyć bezpośrednio ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth, a w zależności od wariantu systemu Infotainment, odtwarzać ulubioną muzykę z telefonu przez cztery lub osiem głośników samochodowych. Opcje te zapewnią zajęcie dziecka nawet w długiej, wakacyjnej trasie, a kierowcy spokój i koncentrację podczas prowadzenia auta.

Zobacz także: grad niszczy samochody - jak uzyskać odszkodowanie?

REKLAMA

Jakie praktyczne udogodnienia sprawią, że jazda z dzieckiem będzie jeszcze przyjemniejsza?

O komforcie jazdy z dziećmi często myśli się już podczas zakupu auta. Decydując się pomiędzy wyborem samochodu z określonego segmentu warto rozważyć opcję zakupu SUV-a. Podwyższona pozycja fotela i większy prześwit charakterystyczne dla tych modeli zapewniają dużo większy komfort, np. podczas wsiadania do auta, lub wsadzania dziecka do fotelika samochodowego, a także gwarantują prowadzenie samochodu z wyżej umiejscowionego fotela.

Z myślą o podróżach z dziećmi auta Skody wyposażone zostały także w specjalne uchwyty do fotelika ISOFIX. Dodatkowym rozwiązaniem jest opcja Top Tether, która stabilizuje fotelik łącząc go z plecami tylnego siedzenia samochodu, dzięki czemu rodzice i opiekunowie nie muszą martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów podróżujących z tyłu.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA