Jak płacić o 30 groszy mniej za paliwo na Orlenie?

Orlen wprowadził 27 czerwca promocję, w myśl której kierowcy mogą zatankować paliwo taniej o 30 groszy na litrze. Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z oferty? Spełnić co najmniej jeden warunek i pamiętać o ograniczeniach.

Stacja paliw Orlen fot. materiały prasowe
Stacja paliw Orlen

Orlen wprowadza swoją ofertę na czas wakacji, zatem do końca sierpnia 2022 roku. Zasada jest pozornie prosta – tankujemy paliwo o 30 groszy mniej za każdy litr. Okazuje się jednak, że spełnić trzeba odpowiednie warunki, a oferta jest ściśle limitowana. W sumie w dwa miesiące zaoszczędzić można maksymalnie około 90 złotych – to i wiele, i niewiele zarazem, bo do takiej oszczędności doprowadzi nas wydanie blisko 2,4 tys. złotych.

Jak skorzystać z promocji na Orlenie?

  1. Pobierz aplikację Orlen Vitay na telefon
  2. Zarejestruj się w aplikacji, podając dane osobowe i kontaktowe
  3. Aktywuj odpowiedni kupon w zakładce „Kupony”
  4. Po zatankowaniu paliwa okaż kupon przed płatnością za transakcję

Orlen oferuje zniżkę wyłącznie dla osób zarejestrowanych w programie Orlen Vitay, a rabat liczony jest od cen widniejących na dystrybutorach. Nie wystarczy jednak nalać paliwo do baku samochodu i zapłacić przy kasie za transakcję. Trzeba przedtem aktywować kupon w aplikacji Orlen Vitay. A żeby to zrobić, wcześniej tę aplikację należy pobrać na telefon i zarejestrować się w systemie, podając swoje dane osobowe i kontaktowe. Następnie w zakładce „Kupony” należy aktywować jeden z dostępnych tam kuponów i pokazać go przy kasie przed dokonaniem płatności. Warto dodać, że dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny zniżka wynosi nie 30, a 40 groszy na litrze.

Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić? Promocja dotyczy jednorazowo maksymalnie 50 litrów paliwa. Każdy dodatkowy litr liczony jest już według ceny na dystrybutorze. Ofertą nie jest objęty autogaz LPG, a jedynie benzyna i olej napędowy. Łącznie na jedną kartę czy też konto Vitay zatankować można 300 litrów przez dwa miesiące promocji, co przy dzisiejszych cenach, sięgających średnio 8 zł/litr, daje wspomniane 90 złotych maksymalnej możliwej oszczędności – po 45 złotych na miesiąc. Czy to dużo, czy nie, oceńcie sami. Orlen podał niedawno, że pierwszy kwartał 2022 roku zamknął z zyskiem netto na poziomie 2,8 mld złotych, przy czym rok wcześniej był to 1 mld złotych.

 

Zobacz również:
REKLAMA