REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Jakie lakiery najchętniej wybierają klienci Skody?

Jeśli zastanawiało was, które kolory nadwozia są obecnie najchętniej wybierane, Skoda udostępnia swoje dane i spieszy z odpowiedzią.

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

Jaki kolor nadwozia jest najbardziej pożądany wśród właścicieli samochodów? Czy kolorystyka we wnętrzu auta może wpłynąć na komfort naszej podróży? Skoda zdradza kluczowe wybory kolorystyczne swoich klientów oraz prezentuje korzyści związane ze stosowaniem innowacyjnych technologii podczas procesu lakierowania.

Wśród kierowców Skody najchętniej wybierane są różne odcienie i połączenia klasycznej czerni i bieli. Według danych światowych, do pięciu najpopularniejszych lakierów samochodów marki Skoda zaliczyć można kolejno:

  • Czerń Magic Metalizowany,
  • Szary Quartz Metalizowany,
  • Biel Candy Niemetalizowany,
  • Srebrny Brilliant Metalizowany,
  • Biel Moon Metalizowany.

Z pozostałych kolorów nadwozia najchętniej wybieranym w 2017 r. i w pierwszej połowie 2018 r. był „Błękit Race Metalizowany”.

Zobacz także: pierwsze zdjęcia wnętrza Skody Scala

Skoda oferuje wachlarz 15 barw podstawowych, które dla wszystkich modeli pojazdów tworzą 67 kombinacji kolorystycznych. I choć klienci najchętniej stawiają na bezpieczne, dobrze znane kolory, warto pamiętać o tym jak wiele może zmienić odpowiedni dobór lakieru.

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 12/2020

Skąd wzięła się nazwa tego modelu? Ile wersji będzie oferowanych w sprzedaży? Czy Skoda naprawdę ma napęd na tylne koła? Odpowiedź na te i na inne pytania. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 11/2020

Za pomocą smartfona można dzisiaj monitorować samochód, a nawet zdalnie nim sterować – dzięki łączności LTE, GPS, Bluetooth i NFC. Z większości funkcji można korzystać z każdego miejsca na świecie, będąc daleko od samochodu. czytaj dalej >>

REKLAMA

Skoda - warstwy lakieru Materiały prasowe
Skoda - warstwy lakieru

Innowacje technologiczne i najwyższą jakość

Aby móc cieszyć się samochodem w wymarzonym kolorze, auto musi przejść przez pięć etapów lakierowania. Pierwszą warstwą powłoki lakierowej nakładaną w lakierni fabrycznej  jest fosforan cynku, wpływający na prawidłową przyczepność powłoki do podłoża. Następne są: warstwa gruntu antykorozyjnego zapewniającego ochronę podłoża, podkład wypełniający służący do wyrównywania powierzchni, warstwa lakieru bazowego nadającego kolor oraz lakier bezbarwny, nadający powłoce odpowiedni połysk i odporność na czynniki zewnętrzne.

Fabryki Skody stopniowo wdrażają innowacyjne technologie z zakresu lakierowania, które zapewniają większą precyzję i jakość produkcji. Farba nakładana jest elektrostatycznie przy użyciu głowicy robota, dzięki czemu lepiej przylega do nadwozia.

Dzięki swej innowacyjności Skoda posiada obecnie niezwykle szybką linię aplikacji podkładu wypełniającego. Całe nadwozie może zostać pokryte w ciągu zaledwie 37 sekund. Co więcej, nowe technologie pozwalają zwiększyć efektywność pracy, co przekłada się na możliwość lakierowania do 2200 karoserii w ciągu dnia.

Zobacz także: Skoda 2019 - premiery, technika, przyszłość

Prawidłowo wykonane lakierowanie pojazdu poddawane jest systematycznej kontroli jakości  przez specjalnie wyszkolony do tego celu zespół ekspertów. W jednej z naszych fabryk obecnie testujemy 36 kamer kontrolujących powierzchnię nadwozia przy wykorzystaniu wiązek światła – komentuje Pavel Mizera, szef lakierni w fabryce marki Skoda w Mladá Boleslav.

REKLAMA

Skoda Scala Materiały prasowe
Skoda Scala

Wpływ kolorów na temperaturę w samochodzie

Okazuje się, że kolorystyka ma istotny wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale i na odczuwanie temperatury we wnętrzu samochodu. Według przeprowadzonych badań, pasażerowie podróżujący w czasie upałów w samochodach z wyposażeniem wnętrza w tzw. „zimnych” kolorach, czyli np. w kolorze zielonym czy niebieskim, w mniejszym stopniu odczuwają potrzebę obniżenia temperatury w samochodzie.

Z kolei wyposażenie wnętrza w kolorach żółtym czy czerwonym sprawiają, że rzadziej decydujemy się na zwiększenie temperatury w samochodzie. W modelach Superb, Octavia, Kodiaq i Karoq, dzięki zastosowaniu oświetlenia ambiente, możliwa jest zmiana barwy oświetlenia we wewnątrzu pojazdu na jeden z dziesięciu dostępnych kolorów.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA