[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.8

Jakimi autami jeżdżą nieuprzejmi kierowcy?

Jeden z brytyjskich kanałów telewizyjnych przeprowadził ankietę, z której wynika, jakimi - w opinii Brytyjczyków - modelami aut jeżdżą nieuprzejmi kierowcy.

BMW M3 CS BMW M3 CS

Dave to brytyjski kanał telewizyjny, należący do UKTV i dostępny w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dziennikarze kanału przeprowadzili niedawno ankietę, w której zapytali Brytyjczyków o ich opinię na temat modeli samochodów, którymi jeżdżą najmniej i najbardziej sympatyczni kierowcy.

W tym miejscu zastanówcie się chwilę, które modele wymienilibyście wy sami. Przyjęło się, że łatka niemiłych kierowców przyklejona została kierowcom BMW czy Audi, a także innych "bogatych" aut, jak Lexus czy Mercedes.

Druga strona medalu, ci najbardziej uprzejmi, to w powszechnej opinii kierowcy aut z niższej półki - typowo miejskich modeli. Często wymieniane są takie modele, jak Fiat Panda, Suzuki Swift czy Ford Fiesta. Choć oczywiście ile osób, tyle opinii.

Przejdźmy zatem do wyników ankiety, w której jednogłośnie najmniej uprzejmymi kierowcami nazwani zostali właściciele... BMW M3. Zaraz za nim znalazł się popularny w Wielkiej Brytanii Range Rover, a dalej Audi TT.

Co ciekawe, zaraz za czwartym Mercedesem Klasy C znalazł się Ford Transit. To zdaje się potwierdzać inny stereotyp, związany z pędzącymi na złamanie karku kierowcami aut dostawczych firm kurierskich i zaopatrzenia.

Za Transitem znalazł się - również dość rzadki na naszych drogach model - Porsche 911, a za nim król popularności - Volkswagen Golf. Listę najmniej uprzejmych kierowców, w opinii brytyjskich widzów, zamykają Vauxhall (Opel) Corsa, Nissan Qashqai i Vauxhall (Opel) Astra. Trzy ostatnie pozycje mogą być nieco zaskakujące, ale tak właśnie głosowali ankietowani.

Teraz ta druga strona medalu, czyli auta, którymi podróżują najbardziej uprzejmi i życzliwi kierowcy. Pozycja lidera to ikona brytyjskiej motoryzacji, u nas znacznie rzadziej spotykany - Mini. Tuż za nim, z jednakową liczbą głosów, dwa Fordy - Fiesta i Focus.

Czwarte miejsce należy do Toyoty Yaris, która wyprzedza Fiata 500 i Volkswagena Polo, a dalej kolejne auta segmentu B - Renault Clio, Nissan Micra, Peugeot 208 i zamykający listę TOP10 Citroen C3.


Jakie jest wasze zdanie na temat wyboru Brytyjczyków? Które auta wskazalibyście jako te, których kierowcy są najmniej życzliwi, a którymi jeżdżą ci najbardziej sympatyczni kierowcy? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij