Jakimi autami jeżdżą nieuprzejmi kierowcy?

Jeden z brytyjskich kanałów telewizyjnych przeprowadził ankietę, z której wynika, jakimi - w opinii Brytyjczyków - modelami aut jeżdżą nieuprzejmi kierowcy.

BMW M3 CS Producent
BMW M3 CS

Dave to brytyjski kanał telewizyjny, należący do UKTV i dostępny w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dziennikarze kanału przeprowadzili niedawno ankietę, w której zapytali Brytyjczyków o ich opinię na temat modeli samochodów, którymi jeżdżą najmniej i najbardziej sympatyczni kierowcy.

REKLAMA

W tym miejscu zastanówcie się chwilę, które modele wymienilibyście wy sami. Przyjęło się, że łatka niemiłych kierowców przyklejona została kierowcom BMW czy Audi, a także innych "bogatych" aut, jak Lexus czy Mercedes.

Druga strona medalu, ci najbardziej uprzejmi, to w powszechnej opinii kierowcy aut z niższej półki - typowo miejskich modeli. Często wymieniane są takie modele, jak Fiat Panda, Suzuki Swift czy Ford Fiesta. Choć oczywiście ile osób, tyle opinii.

REKLAMA

REKLAMA

Przejdźmy zatem do wyników ankiety, w której jednogłośnie najmniej uprzejmymi kierowcami nazwani zostali właściciele... BMW M3. Zaraz za nim znalazł się popularny w Wielkiej Brytanii Range Rover, a dalej Audi TT.

Co ciekawe, zaraz za czwartym Mercedesem Klasy C znalazł się Ford Transit. To zdaje się potwierdzać inny stereotyp, związany z pędzącymi na złamanie karku kierowcami aut dostawczych firm kurierskich i zaopatrzenia.

Za Transitem znalazł się - również dość rzadki na naszych drogach model - Porsche 911, a za nim król popularności - Volkswagen Golf. Listę najmniej uprzejmych kierowców, w opinii brytyjskich widzów, zamykają Vauxhall (Opel) Corsa, Nissan Qashqai i Vauxhall (Opel) Astra. Trzy ostatnie pozycje mogą być nieco zaskakujące, ale tak właśnie głosowali ankietowani.

REKLAMA

Teraz ta druga strona medalu, czyli auta, którymi podróżują najbardziej uprzejmi i życzliwi kierowcy. Pozycja lidera to ikona brytyjskiej motoryzacji, u nas znacznie rzadziej spotykany - Mini. Tuż za nim, z jednakową liczbą głosów, dwa Fordy - Fiesta i Focus.

Czwarte miejsce należy do Toyoty Yaris, która wyprzedza Fiata 500 i Volkswagena Polo, a dalej kolejne auta segmentu B - Renault Clio, Nissan Micra, Peugeot 208 i zamykający listę TOP10 Citroen C3.


Jakie jest wasze zdanie na temat wyboru Brytyjczyków? Które auta wskazalibyście jako te, których kierowcy są najmniej życzliwi, a którymi jeżdżą ci najbardziej sympatyczni kierowcy? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA