James May sprzedaje swoje Porsche 911 z 1984 roku

„Kapitan Snuja”, znany z pedantycznego podejścia do samochodów, wystawia swoje 31-letnie Porsche 911 na aukcję. Licytacja odbędzie się podczas Goodwood Festival of Speed. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 553 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Czerwone Porsche 911 wyprodukowane w 1984 roku nie jest niestety własnością Jamesa Maya od nowości. Były już prezenter programu „Top Gear” wszedł w posiadanie tego egzemplarza 8 lat temu, w roku 2007. Auto miało nawet okazję wziąć udział w jednym z odcinków programu „Zabawki Jamesa Maya”, czy też dostępnym w sieci filmie „James jedzie do studia”.

REKLAMA

Egzemplarz należący do „Kapitana Snuji” napędzany jest wolnossącym boxerem o pojemności 3,2 l , z którego trzy dekady temu udało się wycisnąć 231 KM. Jak podaje dom aukcyjny, przebieg tego 911 to aktualnie 88 513 km. Niski przebieg oraz aktualny właściciel, który znany jest ze swojej dbałości o auta, są niemal gwarantem idealnego stanu tego egzemplarza.

Jak przyznaje sam James May, Porsche używał wyłącznie jako auto weekendowe, w bezdeszczowe, słoneczne dni. Dodaje też, że przez ostatnie cztery lata samochód użytkował jego ojciec, który nigdy nie miał prawdziwego sportowego samochodu z krwi i kości. Ojciec Maya po tym czasie zmęczył się jednak autem i jak relacjonuje James „ nie chce już być widziany w samochodzie dla retro maklera giełdowego, a moja mama nigdy go nie lubiła”.

Szacowana cena, za jaką uda się sprzedać Jamesowi swoje Porsche 911 z 1984 roku, wynosi od 162 tys. zł do nawet 200 tys. zł. Biorąc pod uwagę stan tego egzemplarza, niski przebieg, sławnego właściciela oraz 31-letnią legendę, jaką samą w sobie jest Porsche 911, cena nie wydaje nam się zbyt wygórowana. 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA