„Jaś Fasola” sprzedał swojego powypadkowego McLarena F1

Rowan Atkinson, znany w Polsce jako „Jaś Fasola”, sprzedał swojego dwa razy rozbitego McLarena F1. Cena za powypadkowe superauto może szokować. 

http://www.worldcarfans.com/

Nie wszyscy wiedzą, że Rowan Atkinson wcielający się rolę ciamajdowatego „Jasia Fasoli” jest wielkim fanem motoryzacji. Najlepszym tego dowodem jest chyba jedno z jego aut, które już kilka razy przysporzyło mu rozgłosu, a które właśnie udało mu się sprzedać. Cena ponad 45 milionów złotych za dwukrotnie rozbite auto jest wręcz niewiarygodnie wysoka!

REKLAMA

Popularny komik miał wątpliwą przyjemność dwa razy uszkodzić swojego McLarena. Po raz pierwszy taka „przygoda” spotkała go w roku 2009, kiedy to swoją podróż zakończył wjeżdżając w tył Rovera Metro. Na kolejny incydent z udziałem Rowana Atkinsona i jego McLarena trzeba było czekać dwa lata. Wówczas odtwórca roli „Jasia Fasoli” stracił kontrolę nad autem na śliskiej drodze i wylądował w przydrożnym rowie mocno uszkadzając angielskie superauto. To właśnie wiadomość o tym wypadku obiegła cały świat i rozsławiła „związek” Rowana Atkinsona z jego legendarnym autem lat 90-tych. Co ciekawe, za doprowadzenie McLarena F1 do stanu sprzed wypadku kosztowało komika ponad 5 milionów złotych!

Jak się jednak okazuje, dwa wypadki nie wpłynęły źle na wartość auta, które na liczniku ma aktualnie ok. 66 tys. km. Zakupiony w roku 1997 McLaren F1 o numerze 61, kosztował wówczas ok. 3,5 miliona złotych. Usiana incydentami przeszłość auta oraz światowej sławy właściciel dodały jedynie temu McLarenowi niezwykłości i kilkunastokrotnie podbiło dzisiejszą wartość auta. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA