Jeep Avenger 4x4 Concept - premiera na Paris Motor Show 2022

Nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie planów co do wersji 4x4 elektrycznego Jeepa Avengera, modelu który powstawać będzie tylko i wyłącznie w Tychach. Oto Avenger 4x4 Concept.

Jeep Avenger 4x4 Concept fot. materiały prasowe
Jeep Avenger 4x4 Concept

Podczas targów w Paryżu, Jeep zaprezentował Jeepa Avengera 4x4 Concept, czyli zapowiedź bardziej terenowej wersji niewielkiego crossovera. Podczas prezentacji Avengera bowiem dowiedzieliśmy się, że ten oferowany będzie w wydaniu z napędem na przednie koła, poruszanych 156-konnym silnikiem elektrycznym. Wsparciem w jeździe po lekkim terenie ma być system wyboru trybów jazdy oraz asystent zjazdu z wzniesień, a także spory prześwit. O wersji 4x4 mówiło się, że ma powstać, ale teraz mamy już tego potwierdzenie. Ciekawostką jest jednak, że pokazano ją w formie konceptu, podczas gdy produkcja Avengera w Tychach właściwie już rusza.

Jeep Avenger 4x4 Conceptfot. materiały prasowe
Jeep Avenger 4x4 Concept

Dodajmy, że na zakończenie poniedziałkowej konferencji prasowej marki Jeep, podczas trwających targów Paris Motor Show 2022, Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep, zapowiedział Avengera 4x4 Concept słowami: – Avenger od początku był projektowany jako model Jeepa, a w pełni elektryczna wersja 4x2 już teraz oferuje kilka najlepszych w swojej klasie możliwości terenowych, które od zawsze wyróżniają markę Jeep. Nie mogliśmy jednak na tym poprzestać, stawiając sobie pytanie, jaki efekt dałoby połączenie możliwości elektrycznego modelu z napędem 4x4 z kompaktowym nadwoziem, zachowując jednocześnie unikalny design, możliwości terenowe i charakter marki?

Jeep Avenger 4x4 Conceptfot. materiały prasowe
Jeep Avenger 4x4 Concept

Samochód koncepcyjny w wersji 4x4 jest nieco bardziej masywny, o ile można tak powiedzieć o niewiele ponad 4-metrowym crossoverze. Mamy tu jednak poszerzone błotniki, większy rozstaw kół, haki holownicze i terenowe opony. Dodatkowo kąt natarcia Jeepa Avengera został w wersji 4x4 poprawiony do 21 stopni, kąt rampowy wynosi 34 stopnia, a kąt zejścia to 20 stopni, zaś prześwit wynosi ponad 200 mm. Do tego przód ma dodatkową osłonę, w formie grubszego wykończenia, a także dodatkowe, wbudowane reflektory poprawiające widoczność podczas jazdy nocą.

Avenger 4x4 Concept ma oprócz tego nowy, lekki system ładunkowy na dachu, który dzięki specjalnym pasom unieruchamia ciasno bagaż, a na całej długości ma zabezpieczenia chroniące przed zarysowaniami. Cały pakiet uzupełnia antyrefleksyjna naklejka na pokrywę silnika oraz wykończenie ochronne na osłonę chłodnicy, zapewniające beztroskę podczas jazdy w terenie.

Jeep Avenger 4x4 Conceptfot. materiały prasowe
Jeep Avenger 4x4 Concept

Czekamy zatem na więcej informacji odnośnie premiery produkcyjnej wersji Avengera 4x4, a także na prezentację cennika „zwykłego” Avengera. Mówi się, że będzie to nawet 40 tys. euro, a więc po dzisiejszym kursie przeszło 190 tys. złotych. Czy jest na sali ktoś chętny wyłożyć blisko dwie stówy za 4-metrowego Jeepa?

 

REKLAMA