Jeep Avenger z Polski - premiera elektrycznego SUV-a

Jeep zapowiada aż cztery nowe elektryczne modele do roku 2025. Dla nas najważniejsza premiera to Jeep Avenger, w pełni elektryczny SUV, który będzie produkowany w Tychach.

Jeep Avenger fot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Ofensywa modelowa Jeepa przedstawia się niezwykle ambitnie. Podczas prezentacji online poznaliśmy aż cztery nowe modele, które pojawią się w ofercie do roku 2025, przy czym wszystkie one mają być bezemisyjne dzięki napędowi elektrycznemu. Jeep zakłada przy tym, że to dopiero początek – pierwsza faza – produktowej ofensywy, w myśl której amerykańska marka chce objąć „pozycję lidera globalnej elektryfikacji SUV-ów”.

Zgodnie z planem do 2025 roku Jeep wprowadzi na rynki w Ameryce Północnej i w Europie cztery nowe samochody o zerowej emisji spalin, a zelektryfikowane wersje będą oferowane dla całej amerykańskiej gamy, w tym dla modelu Wagoneer 4xe. Co więcej, do 2030 roku 50 proc. sprzedaży w USA i 100 proc. sprzedaży w Europie będą stanowić pojazdy o napędzie w pełni elektrycznym (BEV). Więcej o nowych modelach elektrycznych Jeepów - Recon i Wagoneer S - przeczytacie w osobnym materiale. Samochody te pojawią się u nas nieco później niż Avenger, o którym z kolei piszemy poniżej.

Jeep Avengerfot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Jeep Avenger z fabryki w Tychach

Zacznijmy jednak od najważniejszej dla nas premiery – pierwszego z planowanych czterech modeli i zarazem pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a marki. To Jeep Avenger, którego produkcją zajmą się zakłady Stellantis w Tychach. Tam też, nawiasem mówiąc, wytwarzane będą zapowiadane dwa kolejne modele marek Alfa Romeo i Fiat. Avenger po raz pierwszy oficjalnie pojawi się na salonie samochodowym w ParyżuParis Motor Show 2022, ale już teraz mamy jego pierwsze zdjęcia i podstawowe informacje o tym modelu.

Jeep Avengerfot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Całkowicie nowy Jeep Avenger, pierwszy w pełni elektryczny SUV Jeepa, pojawi się w Europie w 2023 roku. Model ten będzie pozycjonowany poniżej Jeepa Renegade’a. Przy docelowym zasięgu elektrycznym wynoszącym 400 kilometrów, nowy SUV ma zaoferować imponujący, jak na swój segment, prześwit, a także kąty rampowy i najazdu, przy tym oferując nowoczesne i zaawansowane technologicznie wnętrze, z dużą ilością miejsca dla pasażerów i przewożonego bagażu. Kufer ma zmieścić 321 litrów – nieźle, jak na mniejszego brata Renegade’a.

Jeep Avengerfot. materiały prasowe
Jeep Avenger

– Całkowicie nowy Avenger będzie oferował możliwości marki Jeep, które są dostosowane do rynku europejskiego – powiedziała podczas premiery Antonella Bruno, dyrektor marki Jeep na Europę. – Ten nowoczesny, fajny i wzbudzający emocje SUV spodoba się rosnącej grupie klientów, którzy szukają wydajnej, kompaktowej, nowoczesnej i całkowicie elektrycznej alternatywy dla aktualnej oferty.

Więcej o Jeepie Avenger dowiemy się podczas konferencji prasowej na targach Paris Motor Show 2022 w dniu 17 października. Rezerwacje dla klientów zostaną otwarte tego samego dnia, a samochód pojawi się w salonach sprzedaży na początku 2023 roku.

 

REKLAMA