Jeep Compass – 5 najważniejszych faktów

W ubiegłym roku Europejczycy kupili 1,6 mln kompaktowych SUV-ów. Jeep postanowił jeszcze mocniej powalczyć o klientów w tym dynamicznie rosnącym w Europie segmencie. Orężem będzie nowy Compass

Jeep Compass
Jeep Compass
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Stylizacja

Stylizacja nadwozia nie pozostawia nawet najmniejszej wątpliwości, że nowy Compass jest pełnoprawnym członkiem rodziny Jeep. Nie mogło więc w nim zabraknąć słynnego siedmioszczelinowego grilla, którego wygląd projektanci odświeżyli umieszczając umieszczając chromowane szczeliny na czarnym tle. Kolejnym charakterystycznym dla Jeepów elementem jest trapezoidalny kształt nadkoli samochodu, jaki spotkamy w każdym modelu legendarnej marki.

REKLAMA

Całe nadwozie, ze zachowanymi typowymi dla Jeepów proporcjami pomiędzy wielkością okien i powierzchnią blach karoserii sprawia wrażenie muskularności i majestatyczności. Dzielność terenową podkreślają natomiast plastikowe osłony dolnej części drzwi, nadkoli oraz przedniego i tylnego zderzaka. W wersji Trailhawk dodatkowo znajdziemy charakterystyczne czerwone ucho tylnego zaczepu holowniczego.   

Bezpieczeństwo i ochrona

Jeep Compass jest wyposażony w rozbudowany pakiet aktywnych i pasywnych systemów bezpieczeństwa. Standardowym wyposażeniem każdego auta jest system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning-Plus) i system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LaneSense Departure Warning-Plus).

Dodatkowo dostępne są także: system monitorowania martwych pól oraz system wykrywania obiektów na drodze cofania, kamera cofania, w pełni automatyczny system wspomagania parkowania równoległego i prostopadłego, tempomat adaptacyjny oraz system stabilizacji toru jazdy z funkcją zapobiegania przewróceniu się pojazdu. Standardowo montowanych jest sześć poduszek powietrznych.

Możliwości terenowe

W odróżnieniu od typowo szosowej konkurencji Jeep Compass poradzi sobie nawet w trudniejszym terenie, szczególnie w wersji Trailhawk, która ma podwyższony o 25 mm (do 216 mm) prześwit oraz fabrycznie montowane osłony podwozia. Wóz ma także korzystne wartości kątów: natarcia (30 stopni), rampowego (24,4 stopnia) oraz zejścia (33,6 stopni).

W wersji Trailhawk, prócz standardowych trybów jazdy: Auto, Snow, Sand oraz Mud dostępny jest także tryb jazdy po skałach. W systemie napędu Jeep Activ Drive Low oferowane jest także przełożenie pełzające ułatwiające pokonanie trudniejszych przeszkód terenowych.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Compass
Jeep Compass

Silniki


W Polsce i na pozostałych rynkach UE Compass będzie dostępny z jednym silnikiem benzynowym oraz dwoma dieslami. Benzynowy silnik 1.4 MultiAir2 ma dwa warianty mocy - 140 lub 170 koni mechanicznych. Słabsza wersja będzie łączona z 6-biegową skrzynią mechaniczną i oferowana w samochodach z napędem na jedną oś. Mocniejsza zaś z dziewięciostopniowym automatem i napędem 4x4. Zwolennicy diesli mogą wybierać pomiędzy silnikiem 1.6 o mocy 120 KM i maksymalnym momencie obrotowym 320 Nm oraz 2.0 o mocy 140 KM (350 Nm) lub 170 KM i momencie 380 Nm. Oba są montowane w wersjach 4x4, ale mocniejszy tylko w połączeniu z dziewięciobiegowym automatem. Compass z najmocniejszym silnikiem rozpędza się do 100 km/h w 9,5 s, osiąga prędkość maksymalną 196 km/h, a producent podaje średnie spalanie na poziomie 5,7 l/100 km.

REKLAMA

Jeep Compass
Jeep Compass

Ceny

Nowy Jeep Compass będzie oferowany na naszym rynku w czterech wersjach wyposażenia: Sport, Langitude, Limited oraz Trailhawk. Cennik startuje od 99 800 zł, które trzeba zapłacić za Compassa z silnikiem benzynowym 1.4 (120 KM) w wersji Sport z napędem na przednią oś. Najtańszą wersją z napędem na obie osie jest Limited 1.4 (170 KM) za 143 900 zł. Na szczycie cennika znalazł Trailhawk z dwulitrowym silnikiem Diesla o mocy 170 KM napędem 4x4 i automatyczną skrzynią biegów, który został wyceniony na 161 900 zł.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Compass
Jeep Compass

Jeep Compass

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA