REKLAMA

Jeep Compass będzie bardziej europejski

Jeep Compass przechodzi poważne zmiany, choć z zewnątrz pozostanie taki sam. Chodzi o przeniesienie produkcji do Europy i kompletną wymianę gamy silnikowej.

Jeep Compass 2020 Materiały prasowe
Jeep Compass 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jeep Compass jest bardzo udanym SUV-em, choć w Europie jego sukces ograniczało kilka czynników. Jednym z nich była produkcja ulokowana w Toluca w Meksyku, a kolejnym silniki nieprzystające do dzisiejszej europejskiej rzeczywistości i zaostrzonych norm emisji. Teraz to wszystko się zmieni.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Tak, wszystko, bowiem produkcja Compassa zostanie częściowo przeniesiona. Egzemplarze przeznaczone na rynki Starego Kontynentu powstawać będą we włoskiej fabryce Melfi, gdzie obecnie produkowane są takie modele, jak Jeep Renegade i Fiat 500X, a do niedawna także Fiat Punto. Produkcja w Melfi skróci czas oczekiwania na nowe samochody do około trzech tygodni.

Jeep Compass – nowe silniki i hybryda 4x4

Compass ma być bardziej europejski, dlatego też przejdzie kilka istotnych zmian pod maską. Przede wszystkim z oferty zniknie dotychczasowy turbodoładowany silnik 1.4 MultiAir, oferowany z napędem na cztery koła. Zastąpi go jednostka 1.3 turbo z rodziny FireFly, dzięki której emisja CO2 ma być niższa o 27 proc., a spalanie nawet o 30 proc. w porównaniu z poprzednimi wersjami benzynowymi 4x4 z automatyczną skrzynią biegów.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Silnik o pojemności 1,3 litra wybrać można będzie w jednej z dwóch wersji mocy – 130 KM lub 150 KM. Obie dysponować będą tym samym maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 270 Nm.

Wersja 130-konna przenosić będzie napęd za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej, natomiast mocniejszy wariant otrzyma 7-biegowy dwusprzęgłowy automat, zastępujący dotychczasową przekładnię automatyczną, dostępny z trybem Sport.

Klienci w Europie będą mogli wybrać także silnik wysokoprężny. Będzie to 1,6-litrowy MultiJet II, generujący 120 KM i 320 Nm, połączony z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

REKLAMA

REKLAMA

Ważną i dość zaskakującą jak na markę o off-roadowych korzeniach informacją jest rezygnacja z napędu na cztery koła. Jest ona tymczasowa i można powiedzieć „częściowa”. Napęd 4x4 nie będzie bowiem dostępny dla tradycyjnych silników, natomiast pojawi się znowu w ofercie wraz z debiutem wariantu hybrydowego typu plug-in.

Jeep Compass 4xe, czyli ładowana z gniazdka hybryda, zadebiutuje w drugiej połowie 2020 roku. Składać się będzie z 1,3-litrowego silnika benzynowego i silnika elektrycznego, napędzającego koła tylnej osi. Łączna moc systemowa sięgać będzie 190 KM lub 240 KM w mocniejszym wariancie.

Jeep Compass – nowy system Uconnect

Wśród pozostałych zmian zanotować trzeba nowy system łączności Uconnect Services, obsługiwany przez ekran dotykowy o przekątnej 7 cali lub 8,4 cala. System oferowany już w Jeepie Renegade 2020 oferuje usługi dostępne między innymi za pośrednictwem aplikacji mobilnej My Uconnect. Wśród usług znajdzie się My Car, My Remote, My Wi-Fi, My Navgation i inne.

Oprócz tego nowy Jeep Compass wzbogaci się o kilka nowych systemów bezpieczeństwa, a z zewnątrz otrzyma pięć nowych kolorów lakieru i sześć nowych wzorów felg.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA