Jeep Compass i Renegade z napędem e-Hybrid

Jeep wprowadza do europejskiej oferty napęd hybrydowy e-Hybrid dla modeli Compass i Renegade. Chodzi o tzw. miękką hybrydę, która dołączy do obecnych napędów typu plug-in hybrid.

Jeep Renegade i Compass e-Hybrid fot. materiały prasowe
Jeep Renegade i Compass e-Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jeepy Renegade i Compass można było do tej pory wybrać w wersji 4xe z napędem hybrydowym plug-in, pozwalającym na pokonanie określonego dystansu wyłącznie w trybie elektrycznym. Teraz rodzinę SUV-ów amerykańskiej marki koncernu Stellantis wzbogaca wersja e-Hybrid, będąca niczym innym, jak miękką hybrydą. Dodajmy w tym miejscu, że modele e-Hybrid łączone są jedynie z napędem na przednią oś.

REKLAMA

Jeep Renegade i Comass e-Hybrid – zastrzyk mocy

Jeep Renegade i Compass e-Hybridfot. materiały prasowe
Jeep Renegade i Compass e-Hybrid

Do napędu wspomnianych Jeepów służy turbodoładowany silnik czterocylindrowy o pojemności 1,5 litra, który generuje moc 132 KM i moment obrotowy 240 Nm. Jednostka ta pracuje w cyklu Millera i wykazuje wysoki stopień sprężania 12,5:1. Jej działanie zostało dostrojone specjalnie na potrzeby układu hybrydowego.

Ten korzysta z niewielkiego silnika elektrycznego, który został umieszczony przy siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej. Motor ten oferuje zastrzyk mocy o wartości 20 KM i momentu obrotowego na poziomie 55 Nm, co przekłada się na moment 135 Nm na wejściu do skrzyni biegów. Bardziej niż o napędzanie auta w trybie elektrycznym, które ze względu na niewielką moc jest ograniczone do bardzo niewielkich prędkości i obciążeń, chodzi o wsparcie jednostki spalinowej.

Zarówno w czasie ruszania, jak i rozpędzania w ramach funkcji e-boost, czyli chwilowego „doładowania” wspomnianym zastrzykiem mocy. System działa na tyle efektywnie, że modele z rodziny e-Hybrid zużywać mają nawet do 15 proc. mniej paliwa i emitować o tyle mniej dwutlenku węgla, niż porównywalny model spalinowy.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Renegade i Comass e-Hybrid – wyposażenie i ceny

Jeep Compass e-Hybridfot. materiały prasowe
Jeep Compass e-Hybrid

Jeep zaproponuje na start specjalną edycję Upland, do wykończenia której użyto materiałów bardziej przyjaznych środowisku oraz ekologicznych lakierów. Z zewnątrz modele wyróżniać się będą m.in. czarnym dachem oraz nowymi wzorami 17- i 18-calowych felg wykończonych błyszczącym lakierem. Wyjątkowy styl nadwozia uzupełniają nowe wykończenia MetaKrome w kolorze brązowym na obramowaniach grilla i na tylnym zderzaku oraz specjalna naklejka na masce silnika.

Wnętrze wersji „Upland" wyróżnia się szerokim zastosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu, które odnajdujemy na podsufitce, matach podłogowych zdobionych nowym wzorem oraz ekskluzywnych fotelach wykonanych z przędzy Seaqual, włókien pochodzących z przetworzonego plastiku zebranego w oceanach, z charakterystycznymi kontrastowymi przeszyciami, z logo Jeepa na oparciach przednich siedzeń i elementem dekoracyjnym z organicznego winylu umieszczonym w części górnej.

Jeep Renegade e-Hybridfot. materiały prasowe
Jeep Renegade e-Hybrid

Nowa gama hybrydowa składa się z czterech poziomów wyposażenia:

  • Longitude,
  • Night Eagle,
  • Limited,
  • S.

Ceny nowych modeli hybrydowych zaczynają się w przypadku Jeepa Renegade e-Hybrid od 118 200 zł za wersję Longitude, następnie wersje Night Eagle i Limited w cenie odpowiednio 124 750 zł i 129 250 zł, aż do topowej wersji S w cenie 146 500 zł i ekskluzywnej, inspirowanej zrównoważonym rozwojem specjalnej edycji premierowej Upland w cenie 139 800 zł.

Z kolei Jeep Compass e-Hybrid w podstawowej odmianie Longitude wyceniony został na 140 000 zł. Kolejne to Night Eagle za 149 500 zł, Limited za 154 900 zł, Upland za 167 700 zł oraz topowa S za 176 200 zł.

Zamówienia na nowe modele można już składać we Włoszech, Niemczech i Francji, a wkrótce rozpocznie się przyjmowanie zamówień także na pozostałych rynkach europejskich, w tym w Polsce.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

Zobacz także:
REKLAMA