Jeep Compass - nowe wcielenie kompaktowego SUV-a

Jeep zaprezentował dzisiaj pierwsze zdjęcia nowej generacji modelu Compass. To auto, które będzie pozycjonowane między Renegadem, a większym Cherokee. Oficjalny debiut - w listopadzie na salonie samochodowym w Los Angeles.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jeep Compass po raz pierwszy został zaprezentowany światu w 2007 roku. Został wtedy oficjalnie pierwszym Jeepem z napędem tylko na przednie koła. Niestety przez m.in. kiepskie wykonanie wnętrza, samochód ten nie znalazł zbyt wielu nabywców w Polsce. Teraz może się to zmienić, bo nadjeżdża nowa generacja modelu.

Nowy Compass wygląda jak połączenie miejskiego crossovera Renegade z rysami twarzy większych braci, czyli Cherokee i Grand Cherokee. Z przodu zamontowano legendarny już "grill" z 7-dmioma żebrami oraz solidne haki do holowania w terenie np. za pomocą opcjonalnej wyciągarki. Bedze to pewnie częścią wersji Trailhawk, czyli odmiany ze znacznie większymi możliwościami terenowymi, która z pewnością zostanie włączona do oferty.

Z tyłu samochodu napotykamy zaskakujące kształty - zarówno linia dachu ze srebrną ozdobna listwą jak i duże klosze lamp to elementy niepodobne do innych modeli amerykańskiej marki. Natomiast we wnętrzu klasycznie. Deska rozdzielcza wygląda bardzo podobnie to tej z modelu Cherokee.

Jeep odważnie twierdzi, że nowy model Compass będzie najbardziej zdolnym w terenie kompaktowym SUV-em na rynku. Samochód zostanie zaprezentowany w listopadzie na salonie samochodowym w Los Angeles i będzie sprzedawany globalnie w ponad 100 krajach na całym świecie.

Compass ma być dostępny w 17 konfiguracjach napędu. Pod maską znajdzie się pewnie 4-cylindorwy silnik 2,4-litra, a także mniejsze turbodoładowane jednostki napędowe. Z pewnością nie zabraknie także automatycznej skrzyni biegów o 9 przełożeniach.

Zobacz także:
REKLAMA