Jeep Grand Cherokee 2011 – pierwsze zdjęcia!

Jeep Grand Cherokee 2011
Jeep Grand Cherokee 2011
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 244 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Trzeba przyznać, że nowe auto zostało mocno wygładzone. Owszem, Jeep zachował charakterystyczne elementy, jak osłona chłodnicy z pionowymi żebrami, czy też "kwadratowe" nadkola, ale całość wygląda bardzo grzecznie. Nadwozie nowego Grand Cherokee nieznacznie urosło, zwiększył się też rozstaw osi, co zaowocowało większą ilością miejsca na tylnej kanapie.

Pod maskę Grand Cherokee zawitają jednostki napędowe 6- i 8-cylindrowe. Pierwszy z nich to najnowsze dzieło Chryslera, czyli silnik typu Phoenix, z 3,6-litrowej pojemności skokowej rozwijający moc 280 koni mechanicznych. Do współpracy z nim zaprzęgnięto automatyczną skrzynię biegów o pięciu przełożeniach. Auto z tym silnikiem ma o 33% większą moc niż poprzednio i według zapewnień fabryki zużywa o 11% paliwa mniej.

5,7-litrowa jednostka napędowa typu HEMI, stosowana w poprzedniku, przeszła niewielkie zmiany. Teraz uzyskuje moc 360 koni mechanicznych, ma układ zmiennych faz rozrządu oraz, tak jak przedtem, system odłączania jednego rzędu cylindrów, gdy silnik pracuje na pół gwizdka.

Lepsze właściwości w terenie ma Jeepowi zapewnić nowy system Quadra Lift, czyli pneumatyczne zawieszenie, potrafiące zwiększyć prześwit nadwozia do ponad 28 centymetrów. Kolejnym udogodnieniem jest układ Selec-Terrain, pozwalający kierowcy na wybór trybu pracy, odpowiedni do panujących warunków. Korzysta on m.in. z układów kontroli trakcji, stabilności i zjazdu (dwie prędkości). System ten opracowany został na wzór rozwiązania znanego chociażby z Land Rovera Discovery.

Na oficjalną premierę nowego Jeepa Grand Cherokee trzeba jeszcze trochę poczekać.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA