REKLAMA

Jeep Magneto, czyli elektryczny Wrangler

Podczas dorocznej imprezy Easter Jeep Safari, amerykańska marka pokaże kilka studyjnych modeli, z których jednym będzie Jeep Magneto – elektryczna wersja Wranglera.

Jeep Wrangler Magneto fot. materiały prasowe
Jeep Wrangler Magneto

Easter Jeep Safari odbędzie się już za kilka dni, bo dokładnie 27 marca, w Moab w stanie Utah. Wśród kilku ciekawych nowości – koncepcyjnych modeli – pokazany zostanie elektryczny wariant Wranglera o nazwie Magneto.

Jeep Magneto powstał na bazie Wranglera Rubicon. Wykorzystuje cztery pakiety akumulatorów o łącznej pojemności 70 kWh. „Baterie” rozmieszczono tak, by zachować optymalny rozkład mas i jak najniższy środek ciężkości, co w przypadku samochodu terenowego ma niebagatelne znaczenie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Z informacji producenta wiemy, że łączna moc elektrycznego napędu sięga 285 KM, a moment obrotowy to 370 Nm. Wrangler Magneto na sprint od zera do „setki” potrzebuje około 7 sekund (6,8 s do 96 km/h), ale nie to jest w terenówce najważniejsze. Na pokładzie obecny jest oczywiście napęd czterech kół, ale niewątpliwie najciekawszym elementem jest skrzynia biegów.

Jeep Wrangler Magnetofot. materiały prasowe
Jeep Wrangler Magneto

W przeciwieństwie do znakomitej większości pojazdów elektrycznych, gdzie mamy do czynienia z jednym przełożeniem, w Jeepie Magneto zamontowano manualną skrzynię o sześciu przełożeniach. Podobny zabieg pamiętamy z Forda Mustanga Lithium, przygotowanego na potrzeby salonu samochodowego SEMA w Las Vegas. Tam też skrzynia to 6-biegowy manual i również zastosowano klasyczne sprzęgło.

Poza Jeepem Magneto na imprezie Easter Jeep Safari pojawi się kilka ciekawostek, jak:

nostalgiczny Jeepster Commando Beach

Jeepster Commando Beachfot. materiały prasowe
Jeepster Commando Beach

twardy i bezkompromisowy Jeep Gladiator Rubicon Red Bare

Jeep Gladiator Rubicon Red Barefot. materiały prasowe
Jeep Gladiator Rubicon Red Bare

dający przyjemność z jazdy z otwartym nadwoziem Jeep Wrangler Orange Peelz

Jeep Wrangler Orange Peelzfot. materiały prasowe
Jeep Wrangler Orange Peelz

Z nich wszystkich najciekawszy wydaje się jednak, zgodny z obecnym trendem w motoryzacji, elektryczny Wrangler Magneto, o którym w niedalekiej przyszłości możemy usłyszeć znacznie więcej. To by było coś. Elektryczny samochód terenowy z prawdziwego zdarzenia! Co wy na to?

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA