Jeep Panda i inne

 Porównanie Fiata Pandy 4x4, Kii Sportage i Land Rovera Discovery III
Panda to mały twardziel – bokser wagi koguciej. Jej trakcja jest zaskakująco dobra.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przede wszystkim nowych modeli, stworzonych przy współpracy obu marek. Po pierwsze, na platformie Fiata, określanej jako C-EVO, powstaną następcy Dodge'a Journey'a i Calibra oraz nowe wersje Chryslera Sebringa i Jeepa Liberty.

Ta sama platforma będzie w najbliższej przyszłości wykorzystana na potrzeby pierwszego SUV-a spod znaku Alfy Romeo. Na razie nie ma żadnych nowych informacji na temat Dodge;a Avenger. Być może to auto zostanie po prostu skreślone z oferty.

W 2011 roku możemy spodziewać się kolejnego, tym razem większego SUV-a spod znaku Alfy Romeo. Model o nazwie GTX ma być oparty na Jeepie Grand Cherokee i sprzedawany na całym świecie. Docelowa produkcja ma wynieść 30 tysięcy sztuk rocznie.

Także w 2011 roku możemy spodziewać się nowego auta o nazwie Dodge Hornet. Samochód ten powstanie w oparciu o platformę Fiata, określaną numerem 199. Wcześniej ten sam model miał być opracowywany przy współpracy z Nissanem.

Na tej samej platformie ma zostać opracowany też następca Alfy Romeo Mito. Takie auto ma powstawać także w fabryce Chryslera w miejscowości Belvidere. Tak, jak wcześniej informowano, Fiat 500 oraz Jeep (!) Panda mają być budowane w Meksyku, w fabryce Toluca. Ich produkcja ma się rozpocząć w połowie lipca 2011 roku.

 

REKLAMA