Jeep Recon i Jeep Wagoneer S – kolejne elektryczne Jeepy

Oprócz Avengera, Jeep pokazał dziś także pierwsze zdjęcia dwóch elektrycznych SUV-ów – Jeepa Recon i Jeepa Wagoneer S. Oba trafią najpierw do USA, a później do Europy.

Jeep Recon fot. materiały prasowe
Jeep Recon

Prawdziwy wysyp premier Jeepa. Jeśli nie widzieliście jeszcze materiału o nowym Jeepie Avenger, który będzie produkowany w Tychach, nadrobicie zaległości, klikając w ten link. Avenger ma być elektrycznym SUV-em, lokowanym poniżej obecnego Renegade'a, dostępnym już w 2023 roku. Tymczasem przejdźmy do kolejnych nowości Jeepa, które pojawią się także w Europie, ale już po premierze na rynkach Ameryki Północnej.

Jeep Avengerfot. materiały prasowe
Jeep Avenger

Jeep Recon – bezgłośnie pokona Rubicon Trail

Jeep Recon jest skierowany do miłośników ekstremalnych przygód, pragnących odkrywać przyrodę w ciszy - mówił o nim producent w czasie premiery. Samochód został zaprojektowany od podstaw i jest w 100 procentach Jeepem 4x4, a do tego jest w 100 procentach bezemisyjny. Ten SUV będzie oferowany wyłącznie w wersji BEV, pozwalając "przeżywać niezapomniane, off-roadowe przygody" dzięki dużym możliwościom terenowym, zapewnionym przez system zarządzania trakcją Jeep Selec-Terrain, technologii blokady osi E-locker, osłonom podwozia, hakom holowniczym i agresywnym oponom terenowym. Zapowiada nam się zatem całkiem dzielny terenowo model, co potwierdzają słowa dyrektora generalnego Jeepa, Christiana Meuniera.

Jeep Reconfot. materiały prasowe
Jeep Recon

– Całkiem nowy, w pełni elektryczny Jeep Recon jest w stanie pokonać legendarny Rubicon Trail, jeden z najtrudniejszych szlaków off-roadowych w USA, i dotrzeć do końca szlaku z zasięgiem wystarczającym jeszcze, aby wrócić do miasta i naładować akumulator – powiedział podczas prezentacji Christian Meunier.

Jeep Reconfot. materiały prasowe
Jeep Recon

Ten globalny SUV zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności w przyszłym roku, a produkcja rozpocznie się w 2024 roku w Ameryce Północnej. Klienci w USA będą mogli dokonać rezerwacji na nowego SUV-a Jeep Recon BEV na początku 2023 roku. Jeep Recon będzie sprzedawany na głównych rynkach całego świata, w tym również w Europie.

Jeep Wagoneer S – premium w amerykańskim wydaniu

Również rodzina samochodów Wagoneer powiększy się o całkowicie nowego SUV-a. Ten w pełni elektryczny samochód, występujący pod nazwą kodową Wagoneer S, ma za zadanie zaznaczyć aspiracje marki do segmentu SUV-ów premium, oferując elegancką, aerodynamiczną stylistykę oraz możliwości napędu 4x4 z systemem terenowym, zaawansowaną technologią i imponującymi osiągami. Ten nowy, elektryczny SUV także będzie modelem globalnym i będzie oferowany wyłącznie w wersji BEV z zasięgiem 400 mil (ok 640 km) na jednym ładowaniu, mocą 600 KM i przyspieszeniem do setki wynoszącym około 3,6 sekundy.

Jeep Wagoneer Sfot. materiały prasowe
Jeep Wagoneer S

– Oczarujemy naszych klientów wysokowydajnym SUV-em klasy premium, naszpikowanym technologią i wysoką jakością wykonania, oferującym możliwości 4x4, wysokie osiągi, znakomite przyspieszenie i docelowy zasięg 400 mil na jednym ładowaniu – dodał Meunier.

Całkowicie nowy Wagoneer BEV zostanie zaprezentowany publicznie również w przyszłym roku, a jego produkcja rozpocznie się w 2024 roku w Ameryce Północnej. Klienci w USA będą mogli dokonać rezerwacji na początku 2023 roku. Będzie on sprzedawany na głównych rynkach całego świata, w tym również w Europie.

Jeep Wagoneer Sfot. materiały prasowe
Jeep Wagoneer S

4xe to nowe 4x4

Jeep kontynuuje jednocześnie rozbudowę swojej gamy samochodów 4xe na całym świecie, poszerzając możliwości napędu 4x4 poprzez wykorzystanie elektryfikacji i nowych technologii. Obecnie szczegóły planu skupiają się na Ameryce Północnej i Europie, a konkrety dotyczące innych regionów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

– Dziś podzieliliśmy się jedynie namiastką naszego nowego portfolio całkowicie elektrycznych SUV-ów, przedstawiając konkretne dowody na to, co czeka nas w ciągu najbliższych 24 miesięcy i dlaczego mówimy, że 4xe to nowe 4x4 – powiedział Meunier. – Ta potężna mieszanka designu marki Jeep, legendarnych możliwości 4x4 i elektryfikacji na nowo ukształtuje rynek SUV-ów, pozwalając większej liczbie klientów na większej liczbie rynków i w większej liczbie segmentów dołączyć do nas na ścieżce prowadzącej ku "Wolności bez Emisji".

 

REKLAMA