Jeep Wrangler 4xe Plug-in Hybrid - znamy ceny

W salonach Jeepa pojawił się model Wrangler 4xe Plug-in Hybrid, czyli hybrydowa wersja off-roadowej ikony marki. Znamy ceny.

Jeep Wrangler 4xe fot. materiały prasowe
Jeep Wrangler 4xe

Jeep Wrangler 4xe jest przełomowym modelem, w pełnym tego słowa znaczeniu, bo przy zachowaniu najlepszych cech w postaci terenowej „dzielności”, oferuje teraz hybrydowy układ napędowy plug-in o elektrycznym zasięgu do 50 km, a do tego przyspieszenie na poziomie auta sportowego.

REKLAMA

Dzięki technologii 4xe, nowy Wrangler Plug-in Hybrid oferuje napęd na cztery koła w trybie czysto elektrycznym. Maksymalna łączna moc 380 KM zapewnia osiągi na drodze, jakich nie powstydziłby się samochód o sportowym rodowodzie – od 0 do 100 km/h przyspiesza w 6,4 sekundy.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Siły napędowe pochodzą z połączenia dwóch silników elektrycznych, pakietu akumulatorów wysokonapięciowych, zaawansowanego technologicznie 2,0-litrowego turbodoładowanego silnika i solidnej, ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów TorqueFlite. Wszystko to przy zachowaniu wyjątkowego wyposażenia technicznego Wranglera „Trail Rated", które w zależności od wersji obejmuje dwa zaawansowane systemy napędu 4x4, systemy napędu Full-Time 4x4 Command-Trac i Rock-Trac, nowej generacji osie Dana z elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac-Lock oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator.

Jeep Wrangler 4xefot. materiały prasowe
Jeep Wrangler 4xe

Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje system multimedialny UconnectTM NAV z 8,4-calowym ekranem dotykowym, integrację smartfona poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto zapewniającą w samochodzie łączność ze światem (m.in. monitorowanie przy użyciu smartfona parametrów samochodu za pośrednictwem aplikacji MY Uconnect) oraz 7-calowy wyświetlacz TFT z informacjami o poziomie naładowania akumulatora i zasięgu (w trybie elektrycznym i hybrydowym).

Standardowe elementy bezpieczeństwa obejmują system monitorowania martwego pola z funkcją wykrywania obiektów na drodze cofania, kamerę tylną, elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC) z funkcją ERM (elektronicznym systemem przeciwdziałania dachowaniu), asystenta parkowania przodem i tyłem oraz bezkluczykowy system Keyless Enter 'N Go. Wyposażenie opcjonalne obejmuje tempomat adaptacyjny, systemy ostrzegania o zagrożeniu najechania na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning Plus) oraz nową przednią kamerę (standard w modelu Rubicon).

Nowy Jeep Wrangler 4xe w wersji hybrydowej plug-in występuje w trzech wersjach wyposażenia - Sahara 4xe, Rubicon 4xe oraz w ekskluzywnej edycji „80th Anniversary" - z nowymi zelektryfikowanymi trybami jazdy (Hybrid, Electric, E-Save) oraz z rozwiązaniami do ładowania w miejscach publicznych i w domu.

Na koniec koszty. Tanio nie jest, bo za odmianę Sahara zapłacić trzeba minimum 303 500 zł, za Rubicona od 310 400 zł, a za specjalną odmianę jubileuszową od 316 200 zł.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA