Jeep Wrangler – bez rewolucji

Amerykańska marka zaprezentowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji kultowej terenówki. Na szczęście obyło się bez rewolucji w stylistyce.

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 208 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-3
SPRAWDŹ OFERTY

Samochód kontynuuje tradycję swoich poprzedników i nadal jest typowo kanciastym pojazdem terenowym o znakomitych właściwościach off-roadowych. Nowinką techniczną w tym modelu jest natomiast zastosowanie oświetlenia LED.

REKLAMA

Podobnie, jak poprzednik, także i najnowszy Wrangler będzie występował zarówno w wersji krótkiej (trzydrzwiowej), jak i w długiej, z dodatkową parą drzwi. Nabywca krótkiej odmiany będzie mógł wybrać wariant z twardym, demontowalnym dachem i rozkładanym materiałowym. Dodatkowo będzie też możliwość wybrania materiałowego dachu z możliwością odsłonięcia przestrzeni nad podróżnymi, bez konieczności składania całego.

Kabina nowej terenówki Jeepa sprytnie łączy klasykę z nowoczesnością. Jednocześnie kształt deski rozdzielczej nie stracił nic z terenowego charakteru poprzedników. Dalej ma ona proste kształty oraz jest łatwa w obsłudze. Nie oznacza to jednak, że pozbawioną ją nowych rozwiązań technicznych. Największą z nich jest system multimedialny z dużym, dotykowym ekranem, który umieszczono w centralnym punkcie kokpitu. Poza tym między tradycyjnymi analogowymi zegarami pojawił się spory wyświetlacz komputera pokładowego. Przeprojektowano również przyciski na konsoli środkowej oraz zastosowano nową kierownicę z chromowanymi wstawkami. Ciekawie prezentują się polakierowane w kolorze nadwozia elementy na desce rozdzielczej.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler

Jeep nie zdradził jeszcze szczegółów technicznych, ale wiadomo już, że nowy Wrangler będzie lżejszy od poprzednika. Otrzyma też nowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz  8-stopniową skrzynię automatyczną.

REKLAMA

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler

.Jednak największą nowością mają być dwa rodzaje napędu 4x4 do wyboru – klasyczny aktywowany ręcznie oraz automatyczny, oparty na sprzęgle wiskotycznym.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler

Więcej szczegółów poznamy podczas oficjalnej prezentacji auta 29 listopada, kiedy to rozpoczną się targi w Los Angeles. 

REKLAMA

Jeep Wrangler
Jeep Wrangler

Czy nowe wcielenie amerykańskiej ikony off-roadu będzie równie dzielne w terenie, co poprzednicy? Mamy nadzieję wkrótce się dowiedzieć.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA