[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jeep Wrangler jako... plażowy radiowóz

Włosy karabinierzy odebrali od szefa FCA Sergio Marchionne specjalnego Jeepa Wranglera, który służył będzie do patrolowania plaż Emilii Romanii, chroniąc mieszkańców i urlopowiczów. To specjalnie przygotowany model poprzedniej generacji, ustępującej właśnie miejsca swojemu następcy.

Jeep Wrangler dla włoskich karabinierów Jeep Wrangler dla włoskich karabinierów

Przemalowany w barwy włoskich służb mundurowych samochód został zaprezentowany podczas ceremonii, która odbyła się w Komendzie Głównej Korpusu Karabinierów, w obecności komendanta głównego Giovanniego Nistriego, wicekomendanta Riccarda Amato, dyrektora generalnego FCA Sergia Marchionne oraz dyrektora operacyjnego FCA na region EMEA Alfredo Altavilli.

Po rozpoczęciu czynnej służby, Jeep Wrangler będzie wykorzystywany do nadzorowania wybrzeża regionu Emilia-Romania, a dokładnie 30 km plaży pomiędzy miastami Cattolica a Bellaria, przy której leżą popularne kurorty, jak Rimini i Riccione. Będzie to pierwszy raz, kiedy tego typu operacja będzie prowadzona we Włoszech.

Jeep Wrangler, przekazany karabinierom, wyposażony jest w silnik Diesla 2.8 litra CRD, z automatyczną skrzynią biegów. Jego możliwości terenowe wzbogacone są o wysokiej klasy pakiet Mopar One, pozwalający zmierzyć się nawet z najbardziej ekstremalną jazdą off-roadową.

REKLAMA

REKLAMA

Jeep Wrangler dla włoskich karabinierów Jeep Wrangler dla włoskich karabinierów

Pakiet obejmuje zawieszenie podniesione o 2-cale „Fox Performance", drążek stabilizacyjny kierownicy, aluminiowe, czarne obręcze kół o średnicy 17 cali Performance Gladiator, szersze opony 32 cali oraz plastikowe chlapacze z przodu i z tyłu.

Oprócz tego, kultowy SUV Jeepa wyposażony jest też w serię typowych dla karabinierów elementów wyposażenia, jak np. sygnał świetlny, syrena, teleskopowy uchwyt na karabiny, dwa stojaki na „lizaki" oraz przenośne radio.

REKLAMA

Jeep Wrangler dla włoskich karabinierów Jeep Wrangler dla włoskich karabinierów

"Mundurowa" historia Jeepa Wranglera

Przypomnijmy, że początki historii marki Jeep są ściśle powiązane z wojskiem: Jeep Wrangler jest prawdziwym następcą modelu Willys Overland MA/MB z 1941 r., samochodu terenowego, który zapoczątkował legendę Jeepa. Willys Overland MA/MB był nie tylko symbolem wolności, ale także pojazdem ratowniczym, służącym nieocenioną pomocą podczas II wojny światowej, kiedy służył, jako samochód transportowy, zwiadowczy i ambulans.

Ewolucja modelu doprowadziła do opracowania klasycznych elementów konstrukcyjnych, wciąż będących cechą wyróżniającą każdego Jeepa. Już model CJ-2A z 1945 r. miał siedmioszczelinowy grill przedni, który z czasem stał się jednym z najbardziej oryginalnych, kultowych symboli tej marki. Do pozostałych charakterystycznych cech Jeepa należą okrągłe reflektory, trapezoidalne nadkola i prawie pionowa szyba przednia.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 199 200 PLN
Dostępne nadwozia: suv-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij