Jeep Yuntu Concept – zapowiedź nowego modelu

Większy niż Grand Cherokee, z miejscem dla sześciu pasażerów i jedenastoma ekranami w środku. Oto pojazd koncepcyjny, który zapowiada nowy model Jeepa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 850 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

„Yuntu” po chińsku znaczy dosłownie „chmura” a ten koncept zapowiada model, który jeśli trafi do produkcji raczej nie opuści granic Państwa Środka. Źródła donoszą, że model (być może nazwany Commander) miałby być wytwarzany przez spółkę joint venture GAC-Fiat w Chinach. Z kolei na rynku amerykańskim samochód mógłby być sprzedawany jako Chrysler.

REKLAMA

Wygląd Yuntu łączy w sobie charakterystyczną dla Jeepa surowość z nowoczesnymi, bardziej subtelnymi elementami. Widać to szczególnie w kabinie, w której w trzech rzędach znalazło się miejsce dla sześciu pasażerów. Dostęp do wnętrza zapewniają m.in. otwierane pod wiatr tylne drzwi – wątpliwe jednak, żeby ten element znalazł się w wersji produkcyjnej. Bardziej prawdopodobne jest z kolei to, że przed kierowcą i pasażerem znajdzie się potężny ekran – zresztą jeden z jedenastu w środku. Pozostałe mają służyć jako centrum rozrywki dla podróżujących. Wszystkim steruje się rzecz jasna dotykowo.

Na zewnątrz w oko wpadają przede wszystkim 20-calowe obręcze aluminiowe, za którymi skrywają się złote albo czerwone zaciski hamulców. Uwagę przyciągają też cienkie ”paski” LED-owych świateł dziennych oraz wyczerniony słupek A.

Jeep nie zdradził na razie słowa na temat ewentualnego źródła napędu nowego modelu, ale co nieco mówi nam o nim nadwozie Yuntu, na którym znalazły się oznaczenia „PHEV” sugerujące, że to hybryda typu plug-in. Gdyby faktycznie pojawił się w takiej wersji dla Jeepa byłby to pierwszy model z tego rodzaju układem napędowym.

REKLAMA