Jeep - numer specjalny "amis" na 75. urodziny marki

Na 124 stronach serwujemy testy, prezentacje, historię oraz najciekawsze modele, które kiedykolwiek pojawiły się na rynku z logo Jeep. Serwujemy Wam emocjonującą podróż po bezdrożach.

Jeep Special
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 208 500 PLN
Dostępne nadwozia: suv-3
SPRAWDŹ OFERTY

Dżip - w Słowniku Języka Polskiego pod tych hasłem znajdziemy dwa wyjaśnienia. Pierwsze to oczywiście "samochód marki Jeep"a drugie "samochód terenowy". To pokazuje jak solidna jest pozycja marki Jeep w segmencie aut terenowych. Przez 75 lat Jeep należał do kilku właścicieli by w końcu trafić pod skrzydła włoskiego koncernu Fiata (od 2009). Jako Pole Position przygotowaliśmy historię marki oraz modele, które dziś są poszukiwane przez kolekcjonerów. Nie zabrakło akcesoriów, krótkiej charakterystyki obecnych modeli w gamie oraz modeli studyjnych.

Dla wielu Jeep to nierozerwalne połączenie z nazwą Wrangler, dlatego w naszym wydaniu nie mogło zabraknąć testu tego auta, tak jak i najnowszej generacji Cherokee i Grand Cherokee oraz najmniejszego z Jeepów - Renegade'a. A na deser? Crème de la crème, czyli test Jeepa Grand Cherokee SRT.

Na stronach kolejnych prezentujemy 10 zasad jazdy w terenie oraz prześwietlamy samochody pod względem zastosowanych w nich rozwiązaniach technicznych. Przygotowaliśmy również przewodnik po najważniejszych modelach Jeepa - Wranglerze, Cherokee i Grand Cherokee, generacja po generacji. A na końcu tego materiału przeróbki aut Jeepa, jakich byście się nie spodziewali.

W naszym wydaniu nie mogło zabraknąć klasyków z prawdziwego zdarzenia. Na początek samochód, na widok, którego Bogusław Wołoszański uśmiecha się szeroko - Willys MB. A następnie Wrangler TJ Rubicon, Cherokee XJ i Grand Cherokee ZJ z kultowym silnikiem 5.9 V8.

Mekką wszystkich "Jeepowców" jest szlak Rubicon Trail, który przybliżamy w naszym numerze specjalnym oraz sylwetkę Macieja Majchrzaka, który przerobił Jeepa Grand Cherokee i wystartował w rajdzie Paryż-Dakar. A na deser przygód z samochodami amerykańskiej marki offroadowej wjazd na najwyższy wulkan świata - Ojos del Salado.

Numer Specjalny z okazji 75. urodzin Jeepa dostępny od 10 czerwca w dobrych salonach prasowych oraz do zamówienia on line. Możesz również przeglądnąć numer specjalny na naszej stronie. 

Zobacz także:
REKLAMA