Jeep szykuje kompaktowego SUV-a i pick-upa

Pick-up od Jeepa powinien na rynku pojawić się nie wcześniej niż w 2018 roku. Bazą dla tego modelu będzie ikona marki, czyli Jeep Wrangler.

Jeep
Jeep Gladiator
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Targi w Nowym Jorku wystartują 25 marca. Jeep zaprezentuje na nich kompaktowego SUV-a, który zastąpi na rynku modele Compass oraz Patriot. Oba samochody to praktycznie jeden i ten sam samochód, różnica jest tylko w nazwie, gdyż Patriot to auto sprzedawane na rynkach Ameryki Północnej, a w Europie jako Compass. Bardzo prawdopodobne, że auto będzie występować pod dwiema nazwami. Samochód dostanie wydłużoną płytę podłogową, na której jest zbudowany Fiat 500X i Jeep Renegade. Pod maskę prawdopodobnie trafią jednostki czterocylindrowe turbo i 9-biegowa przekładania automatyczna.Kompaktowy model powinien na rynek trafić w przyszłym roku.

Pick-up najwcześniej w sprzedaży może pojawić się w 2018 roku. Bazą będzie Jeep Wrangler. Amerykański producent nie zdradza większych szczegółów dotyczących półciężarówki. Bardzo możliwe, że przedstawiciele Jeep powiedzą więcej podczas targów w Nowym Jorku, a może nawet zaprezentują model koncepcyjny. Jeśli nie, to studyjny projekt powinien pojawić się najpóźniej na początku przyszłego roku.

Zobacz także:
REKLAMA