Jeep z Kairu

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 850 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Auto, które zostało zaprezentowane po raz pierwszy na zeszłorocznej wystawie sprzętu obronnego w Londynie, oferowane jest w wersjach: dwudrzwiowej z wydłużoną skrzynią ładunkową oraz czterodrzwiowej. Możliwe będzie oczywiście dostosowanie konfiguracji siedzeń i nadwozia do indywidualnych wymagań klienta.

Auto, oparte na modelu Wrangler Unlimited, zostało mocno zmodyfikowane. Konstruktorzy Jeepa przede wszystkim wzmocnili ramę, co pozwoliło na zwiększenie maksymalnej ładowności do imponujących 1339 kg.

Ponadto, mosty napędowe, hamulce i elementy zawieszenia dostosowano do zwiększonych obciążeń w służbie wojskowej i cywilnej, zastępując m.in. tylne sprężyny śrubowe resorami piórowymi. J8 ma napęd 4x4 typu Command-Trac, zapewniający jak najlepszą sprawność w terenie.

Nowy model Jeepa napędzany jest czterocylindrowym turbodieslem o pojemności 2,8 litra,  mocy 158 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm. Współpracuje on z pięciostopniowym automatem.

J8 wyposażony jest w specjalny układ filtrowania powietrza, umożliwiający pokonywanie przeszkód wodnych o głębokości do 762 mm i nieprzerwane działanie pojazdu w warunkach burz piaskowych nawet przez pięć godzin.

Mimo iż nie jest przeznaczony do frontowych działań bojowych, Jeep J8 może być odpowiednio opancerzany i doskonale zdaje egzamin m.in. jako pojazd dowodzenia, transporter kołowy żołnierzy lub ładunków, sanitarka czy pojazd łącznikowy oraz w służbie obronno-cywilnej agend rządowych.

Źródło: Jeep
Zdjęcia: Moto Target

 

Zobacz również:
REKLAMA