REKLAMA

Jenson Button napisał książkę - jest polski wątek

Mistrz świata Formuły 1 Jenson Button poszedł w ślady wielu swoich kolegów po fachu i napisał książkę autobiograficzną, w której opisuje 17 lat spędzonych w królowej motorsportu. Co ciekawe, w fabule przewinął się nawet wątek... FSO.

- Może nie jest najszybszy, może nie jest najpiękniejszy... - tak zaczynał opowiadać o sprzedawanych przez siebie samochodach John Button. Ojciec Jensona Buttona, znany brytyjski kierowca rallycrossowy, prowadził do 1992 roku salon samochodowy, w którym pojawiły się również polskie samochody FSO - nieodżałowane Polonezy.

W ukazującej się właśnie autobiografii Jensona Buttona "Życie na maksa" czytamy, że chcąc sprzedać samochód FSO, John Button wymyślił specjalną promocję - "Kup samochód, wczasy dostaniesz w prezencie!".

W swoim salonie John Button wysypał piasek przed jednym z aut, dorzucił wiaderko, łopatkę i piłkę plażową i oto ojciec przyszłego mistrza Formuły 1 zbudował mini plażę, czym zachwycił klientów. To się nazywa podejście do marketingu!

 

REKLAMA

REKLAMA

Ukazująca się właśnie autobiografia Jensona Buttona "Życie na maksa" to coś więcej, niż tylko wspomnienie wyścigów czy kronika sportowych wydarzeń. To pełna smaczków, zabawnych zdarzeń i wzruszeń opowieść o prawdziwym Buttonie. O wspierającym ojcu i pustce po jego stracie. O dobrych, ale i o złych chwilach; o radosnych wzlotach i bolesnych upadkach. O wątpliwościach i nadziejach, które wcale nie musiały się ziścić.

"Życie na maksa " to historia życia kierowcy wyścigowego, który spędził w Formule 1 siedemnaście lat – przez ten czas wziął udział w 309 wyścigach, zdobywając tytuł mistrza (2009), wicemistrza (2011) i II wicemistrza (2004). Miał okazję poznać zarówno blaski, jak i cienie tego sportu. Przede wszystkim jednak jest to historia życia człowieka z krwi i kości.

"Życie na maksa" Jensona Buttona jest już dostępna w księgarniach.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA