Jeremy Clarkson pozwany. Jaką karę otrzyma?

Mogłoby się wydawać, że afera z Jeremim Clarksonem już ucichła, ale teraz wraca na języki. Producent programu "Top Gear", który miał zostać pobity przez znanego prezentera, wszczął pozew. Jaką karę otrzyma Clarkson i BBC?

Jeremy Clarkson
fot. bbc.co.uk

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o rzekomym pobiciu Oisina Tymona, producenta "Top Gear" przez Jeremiego Clarksona. Prawdopodobnie poszło o ciepły posiłek, którego prezenter nie otrzymał. A jak wiadomo, człowiek jak głodny to zły. Chuligańskie zachowanie Clarksona spowodowało, że został on zwolniony z BBC, a solidarnie za nim poszli jego koledzy, James May oraz Richard Hammond.

REKLAMA

Wydawałoby się, że sprawa jest zakończona, ale teraz Tymon pozywa Clarksona oraz stację BBC i zarzuca im dyskryminację na tle rasowym. Nie wiadomo, dlaczego Oisin dopiero teraz zdecydował się na pozew. Po marcowym skandalu oświadczał, że nie będzie wyciągał prawnych konsekwencji z powodu poniżenia. Później, w maju powrócił do BBC, ale nie stawił się w pracy, pobierał jedynie pensje.

Brytyjski "The Guardian" podaje, że Tymon chce uzyskać 100 tys. funtów odszkodowania. Ani BBC, ani Clarkson nie są skłonni mu zapłacić. W piątek przedstawiciele brytyjskiej stacji telewizyjnej oraz prawnik Tymona debatowali nad rozwiązaniem, jednak po spotkaniu nie chcieli komentować całej sprawy. Jeśli nie uzyskają konsensusu, pozew prawdopodobnie zostanie wszczęty.

Przypomnijmy, że niedługo trio z "Top Gear", Hammond, May i Clarkson ruszą z nowym programem w telewizji Amazon. Już trwają przygotowania do nowego show.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA